Mobilā versija
+2.7°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
1. marts, 2016
Drukāt

Mūžībā aizgājis horeogrāfs un Deju svētku virsvadītājs Andris Ezeriņš

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

28. februārī miris horeogrāfs, pedagogs, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Goda virsvadītājs, ilggadējais Madonas rajona deju kolektīvu virsvadītājs, Tautas deju ansambļa “Vidzeme” mākslinieciskais vadītājs Andris Ezeriņš. Spilgta personība un izcils deju skolotājs, kurš savā darba mūžā izaudzinājis vairākas dejotāju paaudzes, informē Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Andris Ezeriņš dzimis 1947. gada 30. decembrī. Viņa dzīve un darbs saistīti ar Madonu un tās apkārtni. Pirmo izglītību guvis, mācoties Cesvaines internātskolā un Madonas vidusskolā. Beidzis Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtu (1973) kā basketbola treneris. Dejot sācis Internātskolā pie skolotājas Līvijas Maliņas, bet īsto pieredzi un rūdījumu guvis, divpadsmit gadus dejojot TDA “Vidzeme” pie Dzidras Rubenes. No savas skolotājas viņš pārņēmis un turpinājis latviešu dejas tradīcijas, madoniešu lepnumu un spītu – dejas iestudējis “pamatīgi”, reizē nezaudējot to vieglumu un dabiskumu.

Andris Ezeriņš sacerējis vārāk nekā 20 deju. Jaunrades deju konkursā prēmēti viņa “Leivergroga danči” (1996). 1997. gada dejotāju aptaujā par gada populārāko deju atzīts “Leiveris”. XI Deju svētkos (1993) Andris Ezeriņš pirmoreiz ir virsvadītājs Vidzemes vēsturiskā novada dejotāju skaitam iecerētajai “Saules dejai”. XII Deju svētkos (1998) Vidzemes uzvedumā viņš iestudē savas divas dejas “Leiveri” un “Lai tā būda rūc”. Šis dejas joprojām ir dejotāju iemīļotas un bieži dejotas, tām piemīt humors, pamatīgums un vidzemnieku lepnums.

Izvadīšana notiks sestdien, 2016. gadā, 5. martā plkst. 11.00 no Madonas kultūras nama.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību horeogrāfa un pedagoga talanta cienītājiem, tuviniekiem, kolēģiem un draugiem, viņu aizsaulē aizvadot.

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+