×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājis ilggadējais Liepājas teātra aktieris Jānis Kuplais (1)

Janis Kuplais

Sestdien, 22. augustā, 74 gadu vecumā miris ilggadējais Liepājas teātra aktieris Jānis Kuplais, aģentūru LETA informēja Liepājas teātrī.

Kuplais dzimis 1941. gada 1. jūnijā. 1963. gadā viņš beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti.

Aktiera gaitas Liepājas teātrī Kuplais sācis 1965. gadā – laikā, kad par galveno režisoru kļuva Andrejs Migla, kura iestudējumos jaunajam aktierim bijis krietni daudz lomu. Pirmo lielāko ievērību viņš guvis 1968. gadā, nospēlējot Lukasu Miglas iestudētajā Joza Gruša lugā “Mīla, džezs un velns”. Pie nozīmīgākajām lomām, kuras Kuplais atveidojis Liepājas teātrī, pieskaitāms Mortimers lugā “Marija Stjuarte”, titulloma lugā “Krietnais kareivis Šveiks”, Žans lugā “Jūlijas jaunkundze”, Kornvels lugā “Karalis Līrs”, Medvenko lugā “Kaija”, Ževakins lugā “Precības” u.c.

2004. gadā Anšlava Eglīša komēdijā “Par purna tiesu” nospēlētais zirgu puisis Dzenžs bija pēdējā Kuplā loma Liepājas teātrī.

“Viņš aizgāja no teātra, bet saglabāja gaišo un labdabīgo attieksmi pret šo namu un kolēģiem. Viņam vienkārši bija citas lietas darāmas, dārzs kopjams, mazbērniem daudz kas ierādāms. Nu arī šīs lietas ir padarītas,” vēsta Liepājas teātra mājaslapā publicētais nekrologs.

Kuplais atveidojis arī milicijas kapteini filmā “Kļūstiet mana sievasmāte” un treneri filmā “Tāpēc, ka esmu Aivars Līdaks”.

1987. gadā viņš kļuvis par Latvijas PSR Nopelniem bagāto skatuves mākslinieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pēdējais paldies Atbildēt

    Paldies Jāni, tu esi viens foršs aktieris, žēl ka tik sen atstāji teātri, bet vismaz televīzijā biji redzams un varēja papriecāties par tavu lielo komiķa talantu!
    Lai tev vieglas smiltis, un līdzjūtība līdzgājējiem !

Draugiem Facebook Twitter Google+