×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. decembris, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājis ilggadējais Rīgas ātrās palīdzības vadītājs Semjons Štrihs (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Semjons Štrihs.

Mūžībā aizgājis ilggadējais Rīgas ātrās palīdzības vadītājs Semjons Štrihs, aģentūrai LETA apstiprināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Kā NMPD informējuši tuvinieki, Štrihs nomiris šorīt.

Štrihs ilgus gadus vadīja NMPD Rīgas reģionālo centru. Sākot ar 9.septembri, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizliedza viņam pildīt šos pienākumus. KNAB toreiz dienestā veica kratīšanu saistībā ar noslēgto līgumu ar AS “Rīgas Sanitārā transporta autobāze” par neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā.

Kā liecina aģentūras LETA apkopotā informācija, Štrihs dzimis 1934.gada 8.jūlijā. Viņš absolvējis Rīgas medicīnas institūtu, kā arī izgājis aspirantūru Maskavas N.S.Semaško Veselības aizsardzības organizācijas un medicīnas vēstures zinātniski pētnieciskajā institūtā.

1971.gadā viņš sācis darba gaitas Rīgas 1.slimnīcas galvenā ārsta vietnieka ātrās palīdzības jautājumos amatā, savukārt no 2000.gada viņš bija Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacijas galvenais ārsts, kā arī Neatliekamās palīdzības un katastrofu medicīnas asociācijas prezidents.

Kā liecina NMPD mājaslapā atrodamā informācija, ātrajā palīdzībā Štrihs strādāja vairāk nekā 40 gadus.

Viņš 2014.gadā saņēmis NMPD augstāko apbalvojumu “Par nopelniem”, kā arī ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lai vieglas smiltis.
    Aicinu visus,kuri personīgi pazina dr.S.Štrihu,nereaģēt uz neadekvātiem komentāriem,provocējošiem izteikumiem.
    Vecie kadri sapratīs.

  2. Lai vieglas smiltis! Aizgājis vesels laikmets neatliekamajā palīdzībā, tās bija citas vērtības, citi ideāli un mērķi!

  3. Пусть земля ему будет пухом. Жаль, что многие , в том числе коллеги и подданные, позволяют себе опускаться до негативных коментариев.

Draugiem Facebook Twitter Google+