×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2013
Drukāt

Mūžībā aizgājis JRT aktieris Kārlis Anušēvics

karlisjrt2

Mūžībā aizgājis ilggadējs Jaunatnes teātra un Jaunā Rīgas teātra aktieris Kārlis Anušēvics (14.10.1930.–10.01.2013.).

Kārlis Anušēvics vienmēr vēlējās būt uz skatuves. Vienas no spilgtākajām bērnības atmiņām viņam saistījās ar Dailes teātra izrādēm Lāčplēša ielas 25. namā. Skolas laikā viņš darbojās pašdarbības teātrī pie režisores Irīnas Liepas, kura ieteica savu audzēkni Friča Rokpeļņa sarakstītas lugas iestudējumam Jaunatnes teātrī 1945. gadā. Kopš tā brīža līdz Jaunatnes teātra likvidēšanai 1992. gadā Kārlis Anušēvics nospēlējis vairāk nekā pusotru simtu lomu.

Pēc Jaunatnes teātra slēgšanas viņš turpināja darbu Jaunajā Rīgas teātrī kā rekvizitors, izrāžu vadītājs un aktieris, piedaloties tādos iestudējumos kā “Tims Tālers jeb Pārdotie smiekli”, “Heinrihs IV”, “Aicinājums uz nāvessodu”, “XX gadsimts. Pojezd – Prizrak. Vision Express”, “Kaija”, “Arkādija”, “Sidraba šķidrauts”, “Revidents” u. c.

Savu pēdējo izrādi – “Revidentu” – Kārlis Anušēvics uz Jaunā Rīgas teātra skatuves nospēlēja 2012. gada februārī.

Ēku Lāčplēša ielā 25 Kārlis Anušēvics sirsnīgi mīlēja, vienmēr atbalstot tajā valdošās jaunās vēsmas un ticot Smiļģa fantāzijas garam, ko apliecināja, izveidojot un uzturot Smiļģa memoriālo istabu.

Viņš bija Ēvalda Valtera balvas un Spīdolas prēmijas laureāts, kā arī VKKF mūža stipendiāts.

Atvadīšanās no Kārļa Anušēvica notiks 16. janvārī no plkst.11.00 līdz 12.00 JRT Lielajā zālē (Lāčplēša ielā 25). Izvadīšana II Meža kapos plkst.13.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+