×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Mūžībā aizgājis Kārlis Zuika


zuika_52

Biedrības ”Latvietis” interneta mājaslapa vēsta, ka naktī no 16. uz 17. jūniju 96 gadu vecumā no šīs pasaules šķīries latviešu leģiona 15. divīzijas veterāns mācītājs Kārlis Zuika (dz. 1916. gada 14. janvārī). 


 

Kārlis Zuika bija aktīvs trimdas kultūras dzīves dalībnieks, pēc Otrā pasaules kara dzīvoja Vācijā, kādu laiku 50. gados vadīja latviešu luterisko baznīcu Austrumanglijā. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Zuika dedzīgi iesaistījās Latvijas sabiedriskajā dzīvē, kļūdams daudziem neērts ar savu radikāli nacionālo nostāju. Publicists Māris Ruks pirms dažiem gadiem atzīmējis: ”Daudz publicējies presē par sabiedriski aktuāliem notikumiem, varbūt reizēm bijis pārāk didaktisks, taču vienmēr godīgs pret savu pārliecību un latviešu naci-onālajām vērtībām, regulāri vadījis svētbrīžus represētajiem, garīgi stiprinājis jo daudzus.” Pats būdams no leģionāru vidus, viņš mudināja latviešu leģionu vērtēt pēc satura, nevis pēc ārējās formas. ”Mani, leģionāru, daži sauc par nacistu, un es neesmu apvainots, jo saprotu, ka viņš ir muļķis un ir austrumu ”civilizācijas” vaņģībā, pazudis cilvēks, tādēļ ka pats nezina, ko viņš runā,” pirms diviem gadiem 16. marta latviešu leģiona piemiņas dienas sakarā rakstīja mācītājs.

Zuika piesaistījis sabiedrības uzmanību arī ar to, ka bija viens no grāmatas ”Baigais gads” pārizdošanas iniciatoriem un organizētājiem 1998. gadā. Luterāņu mācītājs Kārlis Zuika līdz pēdējam brīdim bija naci-onāli noskaņotās biedrības ”Latvietis” prezidents.

”Latvijas Avīze” izsaka līdzjūtību Kārļa Zuikas piederīgajiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+