×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
30. augusts, 2017
Drukāt

Mūžībā aizgājis latviešu estrādes dziedātājs Zdzislavs Romanovskis (7)

Foto - ltv.lvFoto - ltv.lv

81 gada vecumā 27. augustā mūžībā devies 60. un 70. gados populārais latviešu estrādes dziedātājs Zdzislavs Romanovskis.

Z. Romanovskis dzimis 1936. gada 16. jūlijā Liepājā. Kara laikā dziedātāja ģimene izceļoja uz Vāciju, bet pēc kara atgriezās dzimtajā Liepājā, kur Zdislavs studēja Liepājas Pedagoģiskā institūta Fizikas un matemātikas fakultātē. Līdzās mūzikai viņš nopietni aizrāvās ar riteņbraukšanu, tomēr pavērsiena punkts dziedātāja karjerā notika 1963. gadā, kad Rīgas estrādes orķestra vadītājs Egils Švarcs piedāvāja Z. Romanovskim kļūt par solistu valsts filharmonijā. No 1963. līdz 1965. gadam viņš bija Aleksandra Kublinska vadītā ansambļa “Rīga” solists, no 1965. līdz 1976. gadam – REO (Rīgas estrādes orķestra) solists.

Vislielāko popularitāti Z. Romanovskis iemantoja, izpildot Raimonda Paula dziesmas, no kurām zināmākās ir “Baltijas jūrai”, “Vecā jūrnieka stāsts” un “Zēns paņēma līgaviņu”. 1971. gadā Raimondam Paulam kādā intervijā laikrakstā “Padomju Jaunatne” tika vaicāts, kāpēc dziesmas, kuras koncertos dzied Romanovskis, skaņuplatēs ieraksta citi mākslinieki, un viņš atbildējis: “Romanovskis ir simpātisks dziedātājs, viņa ampluā ir liriska noskaņu dziesma. Taču, ierakstot dziesmu skaņu platē, ar to vien, izrādās, nepietiek. Viņam ir īpatnēja dikcija, pret kuru iebilst skaņu ierakstu inženieri un mūzikas redaktori. Skaņu ierakstā asāk saklausāmas arī balss intonatīvās svārstības, no kurām Romanovskim reizēm neizdodas izvairīties. Tāpēc ierakstiem jāmeklē citi dziedātāji.”

1986. gadā dziedātājs uz ilgāku laiku pameta estrādi un atgriezās Liepājā, kur strādāja par informātikas skolotāju. Pēcāk kā dziedātājs viņš uzstājās vien retu reizi.

Atvadīšanās no Zdislava Romanovska notiks 31. augustā pulksten 12 Centrālkapos Liepājā.Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Lai vieglas smiltis.

 2. Paldies par skaistajām dziesmām! Lai viegls ceļš uz jaunām mājām! Palicējiem vislielākie laba vēlējumi

 3. Viens no pēckara vīrišķīgas balss īpašniekiem.
  Lai vieglas smiltis !

 4. necieš savdabību Atbildēt

  Tie skaņu ierakstu inženieri un mūzikas redaktori ar savām ambīcijām norakuši ne vienu vien izpildītāju !
  Paulam – pēē !

 5. Lai Zdislavam vieglas dzimtās zemes smiltis. Paldies par skaistajām dziesmām!

Draugiem Facebook Twitter Google+