×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Mūžībā aizgājis Latvijas vēstures pētnieks Igors Vārpa (1)

LETALETA

Vēsturnieks Igors Vārpa saka uzrunu Latvijas Antifašistiskās komitejas rīkotajā konferencē, kurā apspriež iespējamo rīcību 16.martā.

20. oktobrī 81 gadu vecumā mūžībā aizgājis vairāku Latvijas vēsturei veltītu grāmatu autors Igors Vārpa, portālu “LA.lv” informēja viņa tuvinieki.

Pensionētais civilās aviācijas pilots I. Vārpa mūža pēdējos desmit gados uzrakstīja sešus biezus sējumus: ”Latviešu karavīrs zem kāškrusta karoga”, “Latviešu karavīrs zem Krievijas impērijas, Padomju Krievijas un PSRS karogiem”, ”Latviešu karavīrs zem sarkanbaltsarkanā karoga”, ”Ceļš uz Latvijas valsti (1914 – 1922)” un ”Atmodas eiforija un atmošanās paģiras” divās daļās.

Pēdējās grāmatas otrā daļa iznāca šovasar, bet padomā vēl bija atmodas gados paša uzņemto fotogrāfiju albums, jo civilās aviācijas 1.klases pilots un epizodisku lomu izpildītājs ap 40 padomju kinofilmās vēl bijis arī kaislīgs fotogrāfs. Vēsturisko foto albums patlaban atrodas tapšanas stadijā izdevniecībā ”Zvaigzne ABC”. Igora Vārpas meita Jolanta stāsta, ka tēvs arī pēdējo dienu pirms nāves, jau nespēdams no gultas piecelties, tomēr domājis par savu grāmatu un tās izdošanu.

Profesionālie vēsturnieki Igora Vārpas darbus uzņēma kritiski, taču lasītāji tos pirka labprāt. 2012. gada pavasarī tiekoties, autors uzsvēra, ka viss sarakstītais ir tikai viņa versijas un viņa uzskati par notikumiem.

”Manas grāmatas nav zinātnisks darbs,” viņš toreiz sacīja. Savu darbu Igors Vārpa salīdzināja ar riteņa izgudrošanas sākumiem – raugi, ritenis reiz bijis ar stūriem, bet tad kāds asos stūrus nogludinājis, līdz malas kļuvušas apaļas. Sevi viņš uzskatīja par vēstures riteņa aso stūru gludinātāju.

Igoru Vārpu 24. oktobrī apglabāja II Meža kapos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai Igoram Vārpam vieglas smiltis!
    Taču varbūt “LA” būtu tik laipna un virsrakstā izlabotu personas vārdu – Igors nevis Igora?

Draugiem Facebook Twitter Google+