Mobilā versija
+7.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 24. aprīlis, 2017
12. septembris, 2014
Drukāt

Mūžībā aizgājis lībiešu kultūrvēstures pētnieks Tenu Karma

Foto: 123RFFoto: 123RF

Mūžībā 90 gadu vecumā aizgājis lībiešu valodas un lībiešu kultūrvēstures pētnieks un zinātājs, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis Tenu Karma, aģentūru LETA informēja valodnieka tuvinieki.

Karma 1951.gadā beidzis Tartu Valsts universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti somugru valodu specialitātē. Līdz 1954. gadam viņš strādājis Tartu laikrakstā, bet pēc tam divus gadus bijis korektors tipogrāfijā. Kopš 1956. gada Karma dzīvojis Rīgā un strādājis Latvijas Universitātes bibliotēkā.

1995. gadā Karma kļuvis par Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda locekli. 1997. gadā viņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un gadu vēlāk – ar Igaunijas Baltās Zvaigznes ordeni.
2006. gadā Tenu Karmam piešķirta Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendija, bet 2007. gadā – Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības raksts par izcilu ieguldījumu Latvijas valodniecības attīstībā un kultūrvēstures pētīšanā.

Pievienot komentāru

Liepājā būs divas unikālas ērģeles. Saruna ar akadēmiskās mūzikas "slikto zēnu"Trešdien, 26. aprīlī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" pirmoreiz koncertēs virtuozais ērģelnieks un komponists Kamerons Kārpenters.
Draugiem Facebook Twitter Google+