×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājis mākslinieks Aleksandrs Stankevičs

Karīnas Miezājas fotoKarīnas Miezājas foto

Šorīt mūžībā aizgājis mākslinieks Aleksandrs Stankevičs, aģentūru LETA informēja mākslinieka tuvinieki.

Stankevičs darbojies daudzās mākslas nozarēs – glezniecībā, grafikā, grāmatu grafikā, tēlniecībā, interjeru projektu veidošanā, izstāžu noformēšanā un citās. Viņa personālizstādes notikušas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Grieķijā, Polijā, Itālijā, Lielbritānijā, Vācijā un citur.

Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā, Latvijas Mākslas fondā, Krievijas mākslas fondā, Maskavā, kā arī Zimmerli Mākslas muzejā, ASV, – Nensijas un Nortona Dodžu kolekcijā.

Mākslinieka zaudējumu īpaši jutīsim mēs “Lauku Avīzes” izdevniecībā. Vairākiem desmitiem izdevniecības grāmatu tieši viņa zīmulis radījis sulīgus un tēlus spilgti raksturojošus attēlus, kurus atzinīgi novērtējuši gan kolēģi, gan lasītāji.

Stankevičs dzimis 1932. gadā 10. decembrī Rēzeknē. 1950. gadā viņš pabeidzis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, bet 1956. gadā ar izcilību beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Glezniecības nodaļu. No 1962. gada viņš bijis LMA Interjera un iekārtas katedras pasniedzējs un 1972. gadā kļuvis par docentu. No 1975. līdz 1999. gadam Stankevičs bijis Grafikas nodaļas vadītājs Mākslas akadēmijā, un 1980.gadā kļuvis par profesoru. Izstādēs viņš piedalījies kopš 1956. gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+