×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Mūžībā aizgājis mākslinieks Jāzeps Pīgoznis (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Vakar mūžībā aizgājis mākslinieks Jāzeps Pīgoznis, informēja mākslinieka ģimene.

Šī gada septembrī mākslinieks būtu svinējis savu astoņdesmito jubileju. Pīgoznis ir pazīstams kā gleznotājs, grāmatu ilustrāciju autors un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesors. Lielu sava mūža daļu viņš darbojies Latvijas Mākslinieku savienības valdē un vadījis Gleznotāju sekciju. Visu radošo mūžu Pīgoznis veltījis Latvijas dabas skaistumam un mīlestībai pret savu tautu.

Līdzjūtību mākslinieka ģimenei, piederīgajiem un darba cienītājiem izteikusi ministru prezidente Laimdota Straujuma: “Jāzeps Pīgoznis, mīlot Latvijas dabu un tautu, aiz sevis ir atstājis daudz aizkustinošu dzimtenes ainavu un izskolotu jauno gleznotāju. Savu radošo mūžu viņš ir realizējis mākslā un ieguldījis izglītībā, par ko tiks novērtēts vēl paaudžu paaudzēs. Mākslinieka unikālā skaistuma izjūta mūžam saglabāsies viņa darbos – smalka, dinamiska un koša.”

Mākslinieks dzimis 1934.gada 15.septembrī Rēzeknes novada Ružinas pagasta Odumānu sādžā. 1953.gadā Pīgoznis beidzis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un 1959. gadā – LMA Glezniecības nodaļu. 1992.gadā mākslinieks ieguvis Mākslas maģistra grādu.

No 1972. līdz 1986.gadam Pīgoznis bija vecākais pasniedzējs zīmēšanas katedrā LMA, 1986.gadā viņš kļuva par docentu.

Pīgoznis bija Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis. 2011.gadā viņam tika piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Доброму и светлому художнику – доброй и светлой памяти. И лёгкой дороги!

Draugiem Facebook Twitter Google+