×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Mūžībā aizgājis pazīstamais teātra un kinokritiķis Normunds Naumanis (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Mūžībā aizgājis kinokritiķis, žurnālists un teātra zinātnieks Normunds Naumanis, aģentūrai LETA apstiprināja viņa ilggadējā kolēģe Dita Rietuma.

Kultūras ministrijas vardā līdzjūtību Normunda Naumaņa piederīgajiem un kolēģiem, kā arī teātra un kino mākslas cienītājiem, izteikusi kultūras ministre Dace Melbārde: “Daudzpusīgi veidotās, asprātīgās, rūpīgi izstrādātās recenzijas un raksti un nepārtrauktā publiskā darbība paliks kā liecība par mūsu laika mākslas procesiem un pašu autoru.”

Naumanis strādāja laikrakstā “Diena”, bet bija plaši pazīstams arī ārpus laikraksta kā viens no vadošajiem teātra un kino kritiķiem Latvijā.

Viņš kopš 1980.gada regulāri veidojis publikācijas un recenzijas kino jomā, kā arī piedalījies televīzijas raidījumos par kino.

Naumanis piedalījies dažādos kino konkursos un festivālos kā žūrijas loceklis. Viņš bijis eksperts Berlīnes, Stokholmas un Venēcijas kinofestivālos.

Naumanis bijis Kinematogrāfistu savienības, Teātra darbinieku savienības, kā arī Latvijas Žurnālistu savienības biedrs.

Naumanis dzimis 1962.gadā un 1985.gadā absolvējis Maskavas Valsts teātra institūtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Normunda Naumaņa prāta gaismas un asprātības pietrūks daudziem. Viņu lasīja, viņu cienīja un mīlēja,
    viņu apbrīnoja, ka var arī tā, kulturāli, bez plātības un augstprātības.

  2. Normunds Naumanis bija ļoti īpašs skatītājs un teātra un kino kritiķis, bet viņa aiziešana ir zaudējams ne tikai teātra un kino kritikai, bet visai Latvijai. Viņš bija izcili talantīgs, dzīves patiesība un mākslas patiesība viņam bija galvenais, un viņš nesavtīgi kalpoja tām abām. Otras tādas personības Latvijas teātra un kino kritikā nav.

  3. Mūžības elpu jūt visi, jo te mēs esam, bet pēc brīža vairs neesam. Visi esam mirstīgi un ar to ir jārēķinās.

  4. patiesi skumji. Ar gaišu skaudību lasīju viņa – kā vārda ekvibrilistikas meistara – reizēm ironiskos, visai drosmīgi nepieķemmētos, tik ļoti saprotamos komentārus. Taču aizvien biežāk tajos bija jūtama tāda kā rezignācija, kā Mūžības elpas nojausma. Bet – varbūt tas tikai tā šķita.Vieglas smiltis šim gaišajam prātam !

  5. Ļoti žēl. Līdzjūtība tuviniekiem, draugiem un kolēģiem. Ir cilvēki, kuru trūkums rada atšķirību ikdienā.

Draugiem Facebook Twitter Google+