×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Mūžībā aizgājis priesteris Pēteris Vilcāns


Vakar 83 gadu vecumā pēc ilgas slimības mūžībā aizgājis Līvānu Sv.Miķeļa Erceņģeļa Romas katoļu draudzes dekāns Pēteris Vilcāns.


 

Pēteris Vilcāns dzimis 1929. gada 16. janvārī Jēkabpils rajona Atašienes pagastā kā ceturtais bērns ģimenē. Izglītību ieguvis Atašienes brāļu Skrindu septiņgadīgajā skolā, vēlāk Varakļānu vidusskolā, bet pēdējo vidusskolas gadu – Līvānu vidusskolā. Studējis Rīgas Metropolijas katoļu Garīgajā seminārā. Ordinēts Vilcāns ticis 1951. gada martā. Pirmā kalpošanas vieta viņam bija Aglonas bazilikā par vikāru, bet jau tā paša gada maijā viņu iecēla par Rušonas un Bērzgales draudžu prāvestu. Turpmākajos gados viņš kalpojis kā prāvests un dekāns draudzēs Nīdermuižā un Jasmuižā, Preiļos, Malnavā, Viļakā un Ludzā.

Pašaizliedzīgi un nesavtīgi kalpojot katoļu baznīcai vairāk nekā 60 gadus, priesteris ir devis būtisku ieguldījumu gan sabiedrības attīstībā, gan dievnamu atjaunošanā un to apkārtnes labiekārtošanā. Novērtējot Vilcāna centienus, bīskaps Jānis Bulis iecēlis viņu par diecēzes ģenerālvikāru.

2001. gada 12. novembrī Svētais Tēvs Jānis Pāvils II dekānu Pēteri Vilcānu iecēla par savu kapelānu. Kopš 2004. gada Vilcāns kalpoja Līvānu draudzē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+