×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājis Rīgas Krievu teātra aktieris Jurijs Safronovs

Jurijs Safronovs (11.03. 1947.- 22.06.2015.)Jurijs Safronovs (11.03. 1947.- 22.06.2015.)

22. jūnija naktī 69. dzīves gadā no dzīves šķīrās Rīgas Krievu teātra aktieris Jurijs Safronovs, pastāstīja teātrī.

1968. gadā viņš absolvējis Maskavas Dailes teātra (“MHAT”) skolu-studiju. Strādājis Ļeņingradas teātros – Mazajā dramatiskajā un Komisarževskas teātrī, kā arī Latvijas Jaunatnes teātrī.

Rīgas Krievu drāmas teātrī pieņemts 1980. gadā un ir nospēlējis daudz lomu, starp tām: Plužņikovs (“Sarakstos neskaitījās”), Tonijs (“Vestsaidas stāsts”), Janka (“Vēlamais īrnieks”), Mosjē Bojarskis (“Noriets”), Bobčinskis (“Revidents”), Maksis (“Tumšā istaba”), Boļšincovs (“Mēnesis uz laukiem”), Tēvs (“Trīnes grēki”), Kurosļepovs (“Karstā sirds”), Hercogs (“Lāsts jūsu abām dzimtām”), Luka Aleksandrovičs (“Kaštanka”), Belardo (“Mīlestība kā diagnoze”), Gļebs Merkuličs ( “…bet laime labāka”), Sorins (“Kaija”), Hermanis (“Visi cilvēki ir kaķi”), delegācijas vadītājs (“Jubilejas kultenis”), Dominiks (“Ceļš uz Duvru”), Antonio, Proteja tēvs (“Divi džentlmeņi no Veronas”).

Jurija Safronova personīgais maigais valdzinājums pārvērta vai visus viņa atveidotos tēlus labos paziņās, tik pazīstamos un simpātiskos pat tajos gadījumos, ja viņiem piemita nepilnības vai trūkumi. Jurija Safronova komisko lomu daudzveidību raksturoja maigs humors un izteiksmīgums, savukārt drāmā un traģikomēdijā aktieris vienmēr piesaistīja skatītājus ar spilgtu un neliekuļotu pārdzīvojumu gan uz lielās, gan mazās skatuves…

Jurijs Safronovs veltījis Rīgas Krievu teātrim 35 dzīves gadus.

Atvadīšanās no Jurija Safronova notiks 26. jūnijā plkst. 15.00 Otrajos Meža kapos, kapličā.

Draugiem Facebook Twitter Google+