×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Mūžībā aizgājis “Rīgas pantomīmas” dibinātājs un vadītājs Roberts Ligers

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Svētdien 82 gadu vecumā mūžībā aizgājis aktieris, “Rīgas pantomīmas” dibinātājs un vadītājs Roberts Ligers, liecina informācija Latvijas sabiedrisko mediju ziņu portālā “lsm.lv”.

Ligers beidzis Gulbenes vidusskolu un Latvijas valsts konservatorijas Teātra fakultāti. Savukārt aktiera gaitas sācis 1955. gadā Dailes teātrī.

Par kustību teātra, ansambļa “Rīgas pantomīma” dzimšanas dienu kļuva 1956. gada 25. novembris. Tā pirmais uzvedums bija “Ideja” bija pirmais tā uzvedums. Laika gaitā tadošu meklējumu ceļā, ar fanātisku ticību rezultātam un neatlaidīgu darbu “Rīgas pantomīma” kļuva par izcilu parādību starptautiskā mērogā, bet tā nemainīgais mākslinieciskais vadītājs un režisors, gandrīz visu uzvedumu scenārija autors Ligers atzīts tika atzīts par labāko šajā žanrā toreizējā PSRS.

Ligers filmējies arī mākslas filmās “Rita” un “Latviešu strēlnieka stāsts”.

Starp Ligera skolniekiem minami tādi mākslinieki kā Alvis Hermanis, Ilmārs Blumbergs, Ilze Vazdika, Ansis Rūtentāls un citi. Pirms dažiem mēnešiem visi šie kultūras darbinieki parakstīja lūgumu piešķirt Robertam Ligeram Spēlmaņu nakts balvu par mūža ieguldījumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+