×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Mūžībā aizgājis vairāku skaļu krimināllietu prokurors Jurijs Stepanovs

Foto: LETAFoto: LETA

Prokurors Jurijs Stepanovs piedalās tiesas sēdē, kurā izskata krimināllietu par traģisko elektrovilciena Lielvārde-Rīga katastrofu 2005. gada 2.februārī, kurā apsūdzēts vilciena mašīnists Sergejs Ribačoks.

Pēc slimības mūžībā aizgājis Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Jurijs Stepanovs, kurš uzturējis apsūdzību vairākās skaļās krimināllietās, aģentūrai LETA apstiprināja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Atvadīšanās no 1965.gadā dzimušā Stepanova paredzēta 1.martā plkst.13 Rīgas Kristus Pestītāja Svētbildes pareizticīgo baznīcā Rīgā, Vienības gatvē 76. Prokurora apbedīšana paredzēta plkst.15 Jaunbolderājas kapos.

Prokuratūra izsaka visdziļāko līdzjūtību Stepanova tuviniekiem.

Tajās lietās, kur Stepanovs uzturēja apsūdzību, bet spriedums nav stājies spēkā, prokuratūra norīkos citu prokuroru.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pieredzējušais Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Stepanovs uzturējis apsūdzību skaļās krimināllietās, no kurām daļai vēl spriedums nav stājies spēkā.

Viņš uzturēja apsūdzību drošībnieka Edgara Gulbja krimināllietā, kas joprojām tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā. Prokurors arī bija uzrādījis apsūdzību Krievijas pilsonim Movsaram Isajevam, kuram tika piespriests 11 gadu cietumsods par Latvijā izdarītu četrkāršas slepkavības mēģinājumu. Saskaņā ar apsūdzību Isajevs 2007.gada janvārī Imantā mēģinājis noslepkavot kādu vīrieti, divas viņa nepilngadīgās meitas un bērnu aukli.

Stepanovs arī uzturēja apsūdzību krimināllietā par uzņēmēju Genādija Peredeļska, Gata Aišpura un Aigara Lūša slepkavībām, kā arī bijušā Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumu. Rīgas apgabaltiesa trim apsūdzētajiem piesprieda mūža ieslodzījumu, taču šogad februārī Augstākā tiesa atcēla apelācijas instances spriedumu un nosūtīja lietu atkārtotai izskatīšanai apelācijas kārtībā.

Stepanovs apsūdzēja vilciena mašīnistu Sergeju Ribačoku, kuru tiesa atzina par vainīgu 2005.gada februārī netālu no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas notikušās traģiskās vilciena katastrofas izraisīšanā un piesprieda viņam četru gadu brīvības atņemšanu.

Prokurors savulaik apsūdzēja bijušo policijas darbinieku Sergeju Daņiļinu, kurš ar mūža ieslodzījumu tika notiesāts par 14 gadus veca jaunieša nolaupīšanu un slepkavību 2004.gadā. Daļinins 2008.gadā nomira cietumā. Lietā bija vēl divi apsūdzētie, kurus notiesāja par slepkavības atbalstīšanu un ķīlnieka sagrābšanu un par nozieguma neziņošanu.

Stepanovs pārstāvēja apsūdzību arī krimināllietā par Organizētās noziedzības un korupcijas apkarošanas biroja priekšnieka bijušā vietnieka Vsevoloda Levina dēla Vladislava un Rīgas Veterinārās pārvaldes priekšnieka Artura Fokina slepkavību un citiem noziegumiem. Levins ar diviem šāvieniem tika nogalināts 2001.gada 26.februārī pie sava dzīvokļa Dzirciema ielā 93. Savukārt Fokins tika atrasts nogalināts naktī uz 2000.gada 17.februāri blakus savai mājai Rīgā, Baltajā ielā. Šajā lietā tika notiesāti vairāki cilvēki, no kuriem vienam tika piespriests mūža ieslodzījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+