×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Mūžībā aizgājusi 96 gadu vecā Hičkoka aktrise Džoana Fonteina

Kadrs no 1941.gadā uzņemtās Hičhoka filmas "Aizdomas''.Kadrs no 1941.gadā uzņemtās Hičhoka filmas "Aizdomas''.

Svētdien 96 gadu vecumā mūžībā aizgājusi “Oskara” laureāte Džoana Fonteina, kura spēlējusi vairākās režisora Alfrēda Hičkoka filmās.

Aktrise nomira dabiskā nāvē savā mājā Kalifornijas štatā, apliecināja asistente Sūzena Feifere.

Fonteina dzimusi 1917.gadā Japānā, kaut arī viņas vecāki ir briti. Kad Fonteina bija divus gadus veca, ģimene pārcēlās uz Kaliforniju, kur viņa un vecākā māsa Olīvija de Hevilenda kļuva par veiksmīgām aktrisēm.

Fonteina un Hevilenda joprojām ir vienīgās māsas, kas abas ieguvušas “Oskara” balvu kā labākās aktrises.

Lai arī Fonteina pirmos soļu aktiermākslā spēra jau pusaudzes vecumā, pasaules slavu viņa iekaroja 40.gados ar piedalīšanos Hičkoka trilleros. Viņa redzama angļu rakstnieces Dafnes di Morjē romāna “Rebeka” ekranizācijā, filmā “Suspicion”, par kuru saņēma ASV Kinoakadēmijas balvu, un vēl vairākās citās.

50.gados Fonteinas slava Holivudā izplēnēja, un viņa pievērsās televīzijai un teātrim. Turklāt viņa bija arī licencēta pilote, kvalificēta interjera dizainere un prata vadīt gaisa balonu.

Fonteina bija precējusies četras reizes. 1969.gadā viņa izšķīrās no pēdējā vīra Alfrēda Raita un paziņoja, ka “laulības institūcija ir tikpat beigta kā izmirušie dodo putni”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+