×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. decembris, 2012
Drukāt

Mūžībā aizgājusi aktrise Rasma Roga

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 28.decembrī, mūžībā aizgājusi Dailes teātra aktrise Rasma Roga, ziņu aģentūru LETA informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Roga bija viena no tagad jau leģendārās Dailes teātra pirmās pēckara studijas audzēknēm. Studijas audzēkņu vidū pievērsa uzmanību gan ar savām lielajām, gaišajām, starojošajām acīm, gan melodisko balsi.

Viņa spēlējusi gan galvenās, gan pavisam nelielas lomiņas, jo arī tām Dailes teātra izrādēs bija jābūt spilgtām, nostrādātām un atmiņā paliekošām. Viņas lomu klāstā ir gan Baiba un Kristīne, Ofēlija un Laimdota, gan liriskas, draiskas pēckara dramaturģijas meitenes, gan Gunāra Priedes sieviešu tēli. Viņa ir bijusi gan gaišā, apņēmīgā Anna Līza “Gestā Berlingā”, gan nožēlojamā lūdzēja “Brandā”, informē teātris.

Pēdējo reizi uz skatuves aktrisi Rogu skatītāji varēja redzēt pirms desmit gadiem studijas biedrenes Ventas Vecumnieces jubilejas vakarā, kad viņa kopā ar citu bijušo studijas biedreni Veru Gribaču, sveicot jubilāri, ar pāris žestiem un frāzēm uzbūra nojausmu par izrādi, kurā abas bija dvīnes – un šķita tādas joprojām.

Vienkārša, pieticīga, labestīga, smalkjūtīga, asprātīga, ar bagātīgu izdomu un sirds siltumu apveltīta, vienmēr gatava citiem palīdzēt – tādu viņu atceras un piemin Dailes teātra kolēģi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+