×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājusi Anita Garanča (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Vokālā pedagoģe Anita Garanča.

Mūžībā aizgājusi vokālā pedagoģe un dziedātāja Anita Garanča (10.02.1949 – 23.07.2015), aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālajā operā (LNO).

Latvijas Nacionālās operas solistu vokālā pedagoģe Anita Garanča ir izaudzinājusi daudzus patiesi izcilus operas māksliniekus, sniedzot viņiem vērtīgus padomus vokālās meistarības padziļināšanā. Anitas Garančas audzēkņi šobrīd dzied uz pasaules nozīmīgākajām operas skatuvēm Ņujorkā, Milānā, Vīnē, Parīzē, Londonā un citās metropolēs, atgādina operas sabiedrisko attiecību speciāliste Irbe Treile.

Daļa no viņiem tagad uzstājas uz pasaules mēroga operas skatuvēm. Viņas audzēkņi ir tādi dziedātāji kā Maija Kovaļevska, Ilona Bagele, Evija Martinsone, Ieva Parša, Inga Šļubovska, Viesturs Jansons un citi – arī viņas meita, pasaulslavenais mecosoprāns Elīna Garanča.Anitu Garanču par savu skolotāju sauc arī liela daļa Latvijas dramatiskā teātra aktieru.

Audzēkņi atzīst, ka Anita Garanča ar savu augsto profesionalitāti un sirds siltumu palīdzējusi attīstīt ne tikai viņu balsis, bet arī personību.

Anita Garanča 1973. gadā absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģentu nodaļu, bet 1982. gadā ieguvusi diplomu vokālajā mākslā, bijusi kamerkora “Ave Sol” un Filharmonijas soliste. Latvijas Nacionālajā operā izcilā skolotāja strādāja kopš 1996. gada. Anita Garanča bijusi augstu novērtēta profesore Latvijas Mūzikas akadēmijā un Latvijas Kultūras akadēmijā.

Treile piebilda, ka informācija par atvadīšanos no Anitas Garančas tiks paziņota atsevišķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. VISDZIĻĀKĀ LĪDZJŪTĪBA CIENĪJAMĀS MĀKSLINIECES ĢIMENEI UN TUVINIEKIEM!!! Labs pedagogs ir Zelta vērtē!!! Viņa nenāks vairs pretī Mūzikas Akadēmijā un neuzsmaidīs, atņemot sveicienu…

 2. Visdziļākā līdzjūtība ģimenei. Latvija zaudējusi ģeniālu pedagogu un izcilas mākslinieces māti.

 3. R.I.P.un visdziļākā līdzjūtība ģimenei, Latvija ir zaudējusi vienu no saviem briljantiem

 4. Visdziļako līdzjūtību mūsu māksliniecei.
  Kaut vienu anemones ziedu
  Es varētu Tev mīļi sniegt
  Ne rozēm kaisīt tavu zārku
  Ne akmeni pie kapa sliet…
  Turieties.

 5. Anitas sāpes beigušās, tagad sāpēs tuviniekiem! Elīna – lai mammīte dod savu svētību jau no tās saulītes, turpiniet priecēt mūs visus latvijā un pasaulē!

 6. LĪDZJŪTĪBA TUVINIEKIEM

Draugiem Facebook Twitter Google+