×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Mūžībā aizgājusi dziesminiece Austra Pumpure (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Otrdien, 3. janvārī, 88 gadu vecumā Liepājas reģionālajā slimnīcā mūžībā aizgājusi dziesminiece Austra Pumpure, atsaucoties uz saviem avotiem, šovakar raksta portāls IrLiepaja.lv.

Latviešu mūziķe, tautas dziesminieku kustības pamatlicēja Latvijā Austra Anna Pumpure (Bukšēvica, 26.11.1928.-03.01.2017) dzimusi Liepājas apriņķa Dunikas pagasta “Aniķos” Nīcas un Bārtas pūtēju orķestra diriģenta ģimenē.

Austra Pumpure bērnībā dzīvojusi Rucavas, tagad Nīcas pagasta Kalnišķos. Mācījusies Liepājas mūzikas vidusskolas kordiriģentu nodaļā, apgūstot arī ģitāras un akordeona spēli tautas instrumentu nodaļā. Kopš 1955. gada strādājusi Liepājas teātrī, no 1995. gada arī Liepājas aktrišu folkloras kopas “Atštaukas” un kultūrvēsturisko vietu kopēju “Optimistu pulks” dalībniece. Viena no latviešu Trešās atmodas “dziesmotās revolūcijas” iedvesmotājām, kopš 1988. gada savā vārda dienā, 5. martā, rīkojusi dziesmotās “Austras dienas”.

Titulu Gada liepājniece (1998) un Goda liepājniece (2009) ieguvēja, 1998. gadā saņēmusi IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Austras Pumpures vārds iegravēts Latvijas estrādes mūziķu Slavas alejā Liepājā. Pulcējusi ap sevi dziedāt un spēlēt gribošos “Austras bērnus.” 2012.gadā par sabiedrisko darbu un mūzikas popularizēšanu saņēmusi Lielo Mūzikas balvu. Par Austru Pumpuri sarakstītas vairākas grāmatas.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Atkal viens Jauks gaišs cilvēks aiziet no mums! Lai vieglas smiltis un līdzjūtība piederīgiem.

 2. Neviens nav pat mēģinājis paveikt ko līdzīgu Austrai Pumpurei – pulcināt tik daudz ļaužu emocionāli dziļai kopā būšanai un kopā dziedāšanai. Ne stadionos ar dziesmu tekstiem priekšā, bet Leļlu teātra pustumsā katram savā nodabā un stilā dziedot, dungojot, rūcot vai tikai klausoties. Paldies, ka Tu biji!

 3. Sēroju, protams …
  /
  Mani allaž mulsinājis nosaukums “Atštaukas”.
  Pēc Blaumaņa – dzīvei nepiemēroti cilvēki.
  Tas ansamblis jau tādas nebija un nav !!

 4. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Dziļa pateicība māksliniecei! Līdzjūtība tuviniekiem!

 5. Zeltaini stari slīd,
  Aiz tāla kalna saule spīd,
  Un zeme lūdz,
  Lai saule neaiziet,
  Lai viņa nenoriet,
  Aiz kalna tālumā.
  Aiz kalna tālumā.

 6. Ir silti, apzinoties, ka esmu dzīvojusi Austras laikmetā. Lai viegli!

 7. Visdziļākā līdzjūtība! Viena gaiša cilvēka mazāk….

 8. Ļoti skumja ziņa…līdzjūtība tuviniekiem

 9. Balta ēna pārskrēja – labs cilvēks aizgāja…Bezgala žēl…Lai Tev tur silti!

 10. PATIESI SKUMSTAM UN SEROJAM…TALANTIGI,DVESELISKI UN SIRDSKAIDRI CILVECIGI VIENMER SAJUSTA SAIKNE AR KLAUSITAJIEM,DZIEDAT GRIBEJAS VISIEM KONCERTA KLATESOSHAJIEM UN TAS BIJA PATIESI UN LAIKS NEMANAMI AIZRITEJA,APLAUSI NO SIRDS VIENMER PAVADIJA TALANTOGO DZIESMINIECI….

 11. Austriņ, mums Tevis pietrūkst.
  Paldies par skaistajām dziesmām un silto sirdi!

 12. skumstam…sērojam… raudam…žēl…zcila sieviete…

Draugiem Facebook Twitter Google+