Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
2. februāris, 2016
Drukāt

Mūžībā aizgājusi gleznotāja Edīte Krastenberga

svece-664x664

Vakar 86 gadu vecumā mūžībā aizgājusi gleznotāja Edīte Krastenberga, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins.

Krastenberga dzimusi 1929.gadā. 1958.gadā viņa ar izcilību absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu ar darbu “Uz pārceltuves”. Izstādēs Krastenberga piedalījusies kopš 1958.gada un kopš 1966.gada bijusi Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Māksliniece darbojusies glezniecībā, grafikā un grāmatu grafikā. Viņas glezniecībai raksturīga izteikti smalka kolorīta izjūta. Krastenbergas darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Latvijas Nacionālais mākslas muzeja, Jēkabpils Vēstures muzeja, Varakļānu novada muzeja un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājumā.

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” izsaka dziļu līdzjūtību Krastenbergas ģimenei un kolēģiem.

Atvadīšanās no mākslinieces notiks 6.februārī plkst.12 Pļaviņu Bārukalna kapsētas jaunajā kapličā.

Pievienot komentāru

Ideja par īpašo tērpu izveidi deju lieluzvedumam "Māras Zeme" negūst pašvaldību atbalstu17. janvārī notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Izglītības un kultūras komitejas sēde, kurā kā viens no jautājumiem tika skatīts Latvijas Nacionālā kultūras centra ierosinājums par lieluzvedumu "Māras Zeme" un tam nepieciešamajiem tērpiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+