×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. janvāris, 2014
Drukāt

Mūžībā aizgājusi Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde

Foto - LETAFoto - LETA

2013.gada 31.decembrī pēc smagas slimības mūžībā aizgājusi Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, portālu “liepajniekiem.lv” informēja Liepājas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne.

Silva Golde ir bijusi augsti novērtēta izglītības darbiniece un politiķe, bijusi Saeimas deputāte un Latvijas izglītības un zinātnes ministre, bet pēdējos gadus Liepājas pilsētas domes deputāte un domes priekšsēdētāja vietniece, pārraugot izglītības, kultūras un sporta jomas.

1973.gadā beigusi mācības Grobiņas vidusskolā, 1977.gadā absolvējusi Liepājas Pedagoģisko institūta Pamatskolas pedagoģijas un metodikas fakultāti.

Darba gaitas uzsākusi 1977.gadā, strādājot Cieceres internātskolā par skolotāju, vēlāk bijusi Liepājas rajona Pionieru nama metodiķe, rajona Izglītības nodaļas skolu inspektore, arī vadītājas vietniece. Laikā no 1992.līdz 1999.gadam S.Golde vadījusi Liepājas rajonu Skolas valdi, iemantojot nozares profesionāļu atzinību un cieņu.

1998.gadā S.Golde tika ievēlēta 7.Saeimā un laikā no 1999.gada jūnija līdz decembrim bijusi Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre premjera Andra Šķēles vadītajā Ministru kabinetā. Pēc tam atgriezusies darbā Saeimā, tika ievēlēta arī 8.Saeimā, bijusi Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre, līdz 2005.gadā atgriezās dzimtajā pilsētā un kandidēja Liepājas pilsētas domes vēlēšanās. S.Golde tika ievēlēta un kļuva par domes priekšsēdētāja Ulda Seska pirmo vietnieci. Atkārtoti tika ievēlēta arī 2009.un 2013.gadā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, saglabājot Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieces amatu.

“Kolēģi, kas Silvu pazīst jau gadiem, raksturo viņu kā cilvēku, kas ļoti daudz strādāja. Turklāt viņa nebaidījās strādāt arī melno darbu, izurbties cauri problēmām līdz pašai saknei. Viņai patika viss jaunais, patika iesaistīties procesos, kur veicamas pārmaiņas un graujama vecā kārtība, lai panāktu progresu. Silvu Goldi Liepājā pazina kā enerģisku un aktīvu savas jomas profesionāli, viņu raksturo kā sievieti ar stingru mugurkaulu, kas nelokās līdzi visiem vējiem. Ar savu inteliģenci, gudrību un neatlaidību viņa spēja pārliecināt pat lielākos oponentus. Neatkārtojama, apbrīnojama un izcila personība, kas daudzu atmiņā paliks kā līdz pat pēdējam brīdim stiprā Silva. Vēl nesen likās vienmēr un jebkurā cīņā neuzveicamā Silva, bet diemžēl ne šajā cīņā ar Likteni…” pauda pilsētas pašvaldības pārstāve.

Liepājas pilsētas dome izsaka visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem, draugiem un kolēģiem, no Silvas Goldes uz mūžu atvadoties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+