×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājusi mecenāte Jeļena Avena (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Jeļena Avena

Mūžībā aizgājusi mecenāte, labdarības projektu kuratore Latvijā, fonda “Paaudze” dibinātāja Jeļena Avena, aģentūru BNS informēja fonda pārstāve Inese Dābola.

Avena mirusi vēlā 25. augusta vakarā, savā Facebook profilā ierakstījis Jeļenas vīra, uzņēmēja un mecenāta Pētera Avena draugs, advokāts Aleksandrs Dobrovinskis.

Dābola norādīja, ka Avena kopā ar vīru Pēteri Avenu gandrīz desmit gadus Latvijā iniciējuši un atbalstījuši dažādus kultūras, izglītības un veselības nozares projektus, no kuriem Avena īpaši pievērsusies bērnu veselības aizsardzībai.

“Septiņu gadu laikā fonds “Paaudze” Latvijā realizējis unikālus projektus: veicinājis Latvijas un Krievijas kultūras apmaiņu, atbalstot izstāžu, teātra izrāžu, filmu un citu mākslas projektu tapšanu, iegādājies aparatūru Latvijas slimnīcām, uzsvaru liekot uz bērnu un topošo māmiņu veselību, piešķīris stipendijas labākajiem studentiem, ik gadu paplašinot fonda finansējumu un darbību,” piebilda Dābola.

Pēteris un Jeļena Aveni nodzīvoja kopā ceturtdaļgadsimtu un uzaudzināja dvīņus Dašu un Denisu, kas abi studē Jēlas universitātē, raksta krietu “Tatler”.

Līdzjūtība tuviniekiem un draugiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+