Kultūra
Māksla

Mūžībā aizgājusi tekstilmāklsiniece Aija Baumane0


Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras vadītāja profesore Aija Baumane 2009. gadā ar ziediem personālizstādes “Laika zīmes” atklāšanā.
Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas katedras vadītāja profesore Aija Baumane 2009. gadā ar ziediem personālizstādes “Laika zīmes” atklāšanā.
FOTO: Lita Krone / LETA

Piektdien, 12.jūlijā mūžībā aizgājusi tekstilmāksliniece un pedagoģe Aija Baumane, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) pārstāvis Igors Dobičins.

Baumane 1961.gadā beidza Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un 1967.gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas nodaļu, kur izstrādāja diplomdarbu gobelēnu “Zelta zivtiņa”.

LMS biedre Baumane bija kopš 1969.gada un no 1994.gada darbojās Latvijas Tekstilmākslas asociācijā.

Māksliniece izstādēs piedalījās no 1963.gada. Personālizstādes rīkoja Rīgā, Siguldā, Jelgavā u.c. Piedalījās grupu izstādēs Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Polijā, Ungārijā, Zviedrijā, ASV, Spānijā, Kanādā.

Kopš 1972.gada Baumane strādāja kā pasniedzēja LMA un no 1994. līdz 2013.gadam bija LMA Tekstilmākslas katedras vadītāja, kopš 1994.gada – profesore.

Baumane bija viena no aktīvākajām māksliniecēm latviešu tekstilmākslā, kā arī lielizmēra telpisko šķiedras objektu veidošanas aizsācējām.

Māksliniece sadarbībā ar LMS Mākslas fonda lietišķi dekoratīvo kombinātu “Māksla” izgatavoja radošiem formu un faktūras meklējumiem bagātus monumentāla izmēra gobelēnus sabiedrisko ēku interjeriem un restorāniem “Jūras pērle” un “Miezītis”.

Saistītie raksti

Baumane 2005.gadā tika apbalvota ar 4.šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un 2013.gadā saņēma Kultūras ministrijas atzinības rakstu.

Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Talsu novada muzejā un citviet, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, ASV, Dānijā, Zviedrijā, Igaunijā, Francijā.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Karš ir neapmierinātu vīriešu rotaļas. Saruna ar Valdi Atālu 5
1 diena
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
3 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
3 stundas