Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Gundars, Kurts, Knuts
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
9. novembris, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājusi Večella Varslavāne

Foto: LETAFoto: LETA

85 gadu vecumā mūžībā aizgājusi izcilā kostīmu māksliniece Večella Varslavāne, liecina informācija LTV “Panorāma” Twitter kontā.

Pazīstamā kostīmu māksliniece Večella Varslavāne dzimusi 1930. gadā, absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas modelēšanas nodaļu un Latvijas Valsts universitātes (tagad LU) juridisko fakultāti, strādājusi par mākslinieci kombinātā “Māksla” un Rīgas Tirdzniecības palātā , bijusi māksliniece-modelētāja Rīgas Modeļu namā, no 1970. līdz 1993. gadam strādājusi par kostīmu mākslinieci Rīgas Kinostudijā. Večellas Varslavānes radošais talants veicinājis filmu “Šahs briljantu karalienei”, “Teātris”, “Nepabeigtās vakariņas”, “Dārzs ar spoku”, “Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili”, “Ievas paradīzes dārzs” un daudzu citu panākumus.

Kā kostīmu māksliniece neatkarības gados Večella Varslavāne ar panākumiem strādājusi visos Latvijas lielākajos teātros kopā ar režisoriem Kārli Auškāpu, Alvi Hermani, Mihailu Gruzdovu, Indru Rogu, Gaļinu Poļiščuku.

Pērn Latvijas kostīmu mākslas granddāma saņēma Spēlmaņu nakts mūža balvu par ieguldījumu Latvijas teātra mākslā.

No mākslinieces varēs atvadīties 13.novembrī plkst.13 Krematorijas lielajā zālē.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+