Uncategorized

Mūžībā aizsaukta dueta “Sandra” soliste Sandra Brīnuma 16

Publicitātes foto

Skumju vēsti šis rīts atnesis visiem dueta “Sandra” cienītājiem. Kā vēsta ieraksts Andra Brīnuma “Facebook” profilā: “Šodien pēc grūtas slimības no dzīves šķīrās mana mīļā Sandriņa, duets SANDRA soliste.”.

Pērnā gada nogalē Sandra nopietnu veselības problēmu dēļ pārtrauca darbību duetā. Sandras dzīvesbiedrs Andris, neatklājot slimības detaļas, toreiz vien nopūtās: “Cerams “Duets Sandra” neizjuks, bet to, ka varēsim atkal muzicēt kopā ar Sandru, es diemžēl nevienam nevaru apsolīt.”

Decembra sākumā tika uzsākta ziedojumu vākšana Sandrai sociālā projekta “Motus Vita Fonda”, kas izveidots ar nolūku finansiāli atbalstīt cilvēkus ar neiromuskulārām slimībām, mājas lapā. Nepieciešamā summa bija gandrīz 12 tūkstoši eiro.

Dziedātājai problēmas sākās tieši ar balsi. 2016. gada maijā arvien biežāk tirpusi mēle, bijis grūti izrunāt “r” burtu, vēlāk runa kļuvusi neskaidra. Sākotnēji licies, ka tā ir tikai saaukstēšanās, bet balss aizsmakums nepārgājis. Kā vēsta ieraksts projekta mājas lapā, pēc pusgada ilgās kakla ārstēšanas kāds ieteicis vērsties arī pie citiem speciālistiem. Tā tapusi zināma diagnoze – Amiotrofā laterālā skleroze (ALS). Tā ir reta, neirodeģeneratīva slimība, kas skar kustību neironus galvas un muguras smadzenēs, izraisot vājumu un muskuļu masas samazināšanos, bet turpmāk arī ekstremitāšu kustīguma pieaugošu zudumu, grūtības norijot, elpojot un runājot.
Pēdējā laikā strauji progresējoša kāju vājuma dēļ Sandra bija spiesta pārsēsties ratiņkrēslā un viņa vairs nespēja pati tikt galā ar ikdienas rūpēm. Slimība progresēja ļoti ātri.

Duets “Sandra” tika izveidots 1991. gada vasarā un bija viena no visaktīvākajām Latvijas koncertgrupām, nereti spēlējot pat vairākus koncertus dienā. Viņi zināmākie hiti: “Mazcenas mobilais”, “Pofig cik tev gadu”, “Mans vīriņš”.
Atvadīšanās no Sandras Brīnumas notiks nākamnedēļ, 14. februārī, plkst. 11 Saulkrastu kapos.
LA.lv