×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2017
Drukāt

Mūžībā devies bijušais Saeimas deputāts Vilnis Edvīns Bresis (12)

Foto: Uldis Pāže, Saeimas KancelejaFoto: Uldis Pāže, Saeimas Kanceleja

Mūžībā devies bijušais Saeimas deputāts Vilnis Edvīns Bresis, informēja Raitis Kubuliņš.

Bresis mūžībā devies pagājušajā naktī, 79 gadu vecumā.

Bresis dzimis 1938.gada 30.janvārī Jelgavā.

1961. gadā viņš pabeidza Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju agronomijas specialitātē. 1961.gadā sāka strādāt Dagdas rajona Kapiņu kolhozā par agronomu. Bijis Latvijas Ļeņina Komunistiskās Jaunatnes Savienības pirmais sekretārs no 1970. līdz 1973. gadam. 1989.gadā ievēlēts par PSRS Augstākās padomes deputātu, bijis LPSR Ministru padomes priekšsēdētājs no 1988. gada 6. oktobra līdz 1990. gada 7. maijam. Bijis Latvijas Lauksaimnieku savienības priekšsēdētājs, Augstākās padomes deputāts (1990-1993), 5.,8. un 9. Saeimas deputāts, kooperācijas valsts ministrs Zemkopības ministrijā (1994-1995), 1996.gadā ievēlēts par Sakaru bankas prezidenta un valdes priekšsēdētāja vietas izpildītāju.

1990.gadā bijis Latvijas delegācijas loceklis sarunām ar PSRS prezidentu Mihailu Gorbačovu par Latvijas valstiskās Neatkarības deklarācijas projektu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Ne vairs ko komentēt, nosodīt, piedot vai nepiedot!
  Viņa vairs nav, tāpēc lai vieglas smiltis.

 2. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Pādējā LPSR AP patiesībā bija Atmodas aizsācēja. Viņi izdeva likumu, kas atļāva zemniekiem brīvi stāties ārā no kolhoziem un sovhoziem. Mēs bijām aptuveni 800 Breša zemnieki. Mūs visādi atbalstīja finansiāli un ar padomiem. Protams, bija arī tādi, kuri to izmmantoja savtīgos nolūkos. Ievēlot pēdējo AP, par premjeru tika Godmanis un sāka centīgi visu aizsākto graut un atcēla visas jauno zemnieku priekšrocības. Vislielākā lauksaimniecības un visas tautsaimniecības sagrāve sākās pēc PVN nodokļa pieņemšanas 5. Saeimā. Veiksmīgi lauksaimniecību grāva arī Šķēle ar ZM ielikteni lauku Slakteri.

 3. Pateicoties Breša kungam, advokātu kantori nopelnīja tūkstošu tūkstošus, jo pēc t.s. Breša zemnieku darba uzsākšanas daudzviet zemi atdeva to īstajiem īpašniekiem un viņu mantiniekiem. Bet lai vieglas smiltis centīgajam vīram!

 4. Bija īsts savas zemes dēl! Dziļa līdzjūtība piederīgajiem. Lai viņam Dieva svētība un vieglas smiltis.

 5. Bija gods pazīt. Kārtīgs vīrs. Lai viņam viegls smiltis.

 6. Es teiktu – līdzjūtību šī godīgā Latvijas valstsvīra tuviniekiem. Viņš izcili strādāja Ministru Padomē un veiksmīgi risnāja lauku reformu, bet viņa plānus dažviet sabradāja viens “visveiksmīgākais”prihvatizētājs un godājamā Breša mantinieks. Ne velti ieg;ajies teiciens “Breša zemnieki”. Viņš oaredzēja subsīdijas jaunajiem zemniekiem, bet tās sagrāb, piemēram Ogres pusē kāds balti melnais tēl, ar prihvatizētāja padomu un palīdzību.
  Pat vien ZZS (vai ZS) deputāts prasīja, ko darīt ar šiem laupītājiem. Jau toreiz nebija spēju apturēt sagrāšanu – revolucionārās sistēmas vadoņi grāba varu, naudu un īpašumus bez izmēra.

  Slava Latvijas labākajam cilvēkam Edvīnam Bresim.

 7. Bresis nekad nav bijis LPSR ministru padomes priekšsēdētājs, šķiet ka tikai vietnieks.

  • ir bijis Ministru Padomes priekšsēdētājs

  • ir bijis Ministru Padomes priekšsēdētājs

  • Vilnis Edvīns Bresis — Vikipēdija

   Vilnis Edvīns Bresis. Vilnis Edvins Bresis.jpg · LPSR Ministru Padomes priekšsēdētājs … Vilnis Edvīns Bresis (dzimis 1938. gada 30. janvārī) ir Latvijas politiķis.

  • ar savu stulbumu spammeriem nevajag lielīties… pie padumjās varas bija tikai pieci MK priekšsēži un Bresim tas beņķis tik uz pāris gadiem tika, bet bija…
   spammeri kā vienmēr ir iekaluši visu PSKP vadoņu biogrāfijas, tāpēc tā…

Draugiem Facebook Twitter Google+