Sports
Hokejs

Mūžībā devies ilggadējais LHF Tiesnešu sektora vadītājs Andrejs Zaķis 0

foto: LETA

Piektdien, 13.oktobrī viņsaulē devies bijušais tiesnesis, sieviešu valstsvienības treneris un Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ilggadējais Tiesnešu sektora vadītājs Andrejs Zaķis (61).

Andrejs Zaķis tiesneša hokeja karjeru sāka 1978.gadā. Piecas sezonas viņš tiesāja PSRS čempionātu, tāpat vairākkārt uzraudzījis pasaules čempionāta spēles. No 1991.gada Andrejs Zaķis kopā ar Uldi Opitu sāka attīstīt sieviešu hokeju Latvijā. Ilgus gadus viņš strādāja par sieviešu valstsvienības galveno treneri.

“Andrejs Zaķis bija sieviešu hokeja valstsvienības aizsācējs. Viņš bija tas, kurš mani uzrunāja un uzaicināja attīstīt sieviešu hokeju Latvijā. Vēl šodien atceros, kā mēs ar Andreju ar sieviešu izlasi devāmies uz pirmajām sacensībām Ļeņingradā. Andrejs darījis ļoti daudz, lai sieviešu hokejs mūsu valstī izaugtu līdz vērā ņemam līmenim,” sacīja Latvijas hokeja veterāns un Andreja Zaķa draugs Uldis Opits.

Liekot punktu darbam ar sieviešu hokeju un tiesāšanu, Zaķis kopš 2005.gada sāka strādāt par LHF Tiesnešu sektora vadītāju.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Andreja Zaķa tuviniekiem.

LA.lv