Sports
Futbols

Mūžībā devies ilggadējs Māra Verpakovska treneris Manfrēds Jaunskalže0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: LETA/Ieva Lūka

Aizvadītās nedēļas nogalē aizsaulē devies kādreiz izcilais futbolists un vēlāk virknes Liepājas futbola talantu, tostarp Māra Verpakovska skolotājs Manfrēds Jaunskalže, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Pagājušā gadsmita septiņdesmitajos gados Manfrēds Jaunskalže bija viens no Liepājas “Zvejnieka” meistarkomandas līderiem.

Kā atceras Liepājas futbola eksperts Andžils Remess, tad Manfrēds Jaunskalže uz Liepāju pārcēlies no Aizputes, kur viņš komandas “Kurzeme” sastāvā spēlēja Latvijas čempionātā un bija savas komandas snaiperis. Vienā sezonā guvis pat divas trešdaļas no aizputnieku vārtiem. Liepājas komanda jau sešdesmito gadu vidū aicinājusi Manfrēdu pie sevis, taču sākotnēji viņš šim aicinājumam nav atsaucies, ziņo “Kurzemes Vārds”.

Vēlāk tas tomēr noticis, un Jaunskalže “Zvejniekā” spēlēja astoņas sezonas – no 1970. līdz 1977. gadam. “Zvejniekā” viņš kļuva par Liepājas kluba līderi un spēlēja gan uzbrukumā, gan arī aizsardzībā. Turklāt vienu gadu spēlēšana centra aizsarga pozīcijā viņam neliedza kļūt par komandas labāko vārtu guvēju.

“Viņš bija ļoti ātrs, kārtīgi cīnījās un auļoja no viena laukuma gala uz otru. Uzbrukumā viņš sita pa štangām, pāri vārtiem un garām. Ja izmantotu savas vārtu gūšanas iespējas, tad katru sezonu būtu rezultatīvākais spēlētājs, bet bija viņam sezonas, kurās guva tikai pa četriem un pieciem vārtiem,” Manfrēda Jaunskalžes spēlētāja karjeru atceras Remess.

Pēc futbolista karjeras beigām Jaunskalže pievērsās futbola trenera arodam, sniedzot milzīgu ieguldījumu daudzu Liepājas futbola talantu skološanā.

Saistītie raksti

Starp Manfrēda Jaunskalžes audzēkņiem ir tādi Liepājas futbola spīdekļi kā Māris Verpakovskis, Oskars Kļava, Deniss Ivanovs, Ģirts Karlsons, Kristaps Grebis un daudzi citi.

“Man­frē­da va­dī­bā no­tre­nē­jos diez­gan il­gi – ap­mē­ram des­mit ga­du. Do­mā­ju, vis­vai­rāk no vi­ņa esmu pa­ņē­mis mil­zī­go fut­bo­la deg­smi un mī­les­tī­bu, kam­dēļ mums tik ļo­ti gri­bē­jās nākt un trenēties. No­teik­ti jāatzīmē arī vi­ņa ie­au­dzi­nā­tais go­dī­gums pret fut­bo­lu, jo viņš al­laž mums li­ka nākt tre­nē­ties un go­dī­gi at­tiek­ties pret to, ko da­rām. Pal­dies vi­ņam arī par dis­cip­lī­nu. Tā man nākot­nē ir ļo­ti, ļo­ti pa­lī­dzē­ju­si,” sarunā ar žurnālu Sporta Avīze savulaik atmiņās dalījies Māris Verpakovskis.

Atvadīšanās no Manfrēda Jaunskalžes notiks 19. jūlijā pulksten 15 Līvas kapsētā.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Sports
Štālbergs par Latvijas jaunatnes basketbola sistēmu – jānosaka prioritātes
18 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Spāņiem Pasaules kausā basketbolā būs četri NBA spēlētāji
19 stundas
LA
LA.LV
Sports
“TTT Rīga” piesaista šogad WNBA draftā izvēlētu spēlētāju
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Sola atvieglot parādu dzēšanu
5 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
PTAC soda SIA “Kesko Senukai Latvia”
37 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Dundagā ap 350 cilvēku protestē pret domes vadības stilu
14 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Igaunijas piekrastē atrasts jūrā pazudušā Aiga Audera kajaks
1 stunda