×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Muzicēšanai attālums nav šķērslis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās Aigars Mikas, Juris Carevs.

Grupa “Kalvadoss” ar dziesmu “Vēl mazliet” atgriežas “Latvijas šlāgeraptaujā”. 2008. gadā grupa daudz kuplākā sastāvā aptaujā piedalījās ar dziesmām “Nāc klētiņā” un “Mūs māsiņa”. Tagad grupas sastāvs ir mainījies. Pēdējos divus gadus “Kalvadosā” muzicē Aigars Mikas un Juris Carevs.

Lai arī aptaujā grupa pēdējos astoņus gadus dziesmas neiesniedza, tomēr dažādos pasākumos, festivālos grupa ir spēlējusi visus šos gadus. Katru gadu grupa uzstājas arī vasarsvētkos Bīriņu pilī.

“Mūsu dziesmas skan “Latvijas Radio 2”. Viena no populārākajām ir “Nāc klētiņā”, kas radio gada griezumā bija starp 20 visvairāk spēlētajām dziesmām,” atklāj Aigars Mikas.

Aigars neslēpj, ka bija laiks, kad viņš bija mūziķu meklējumos un grupai “Kalvadoss” bija klusuma periods, un, runājot par rakstīšanu, viņš atzīstas, ka nav no ražīgākajiem autoriem. “Es pats rakstu dziesmas – gan vārdus, gan mūziku. Tā nav, ka piesēžos un ir. Neesmu tik ražīgs – gadā viena dziesma. Tā nu ir sanācis, deviņi gadi, deviņas dziesmas. Tam visam bija arī objektīvi iemesli, jo nebija tāda pastāvīga grupas sastāva. Ilgu laiku nevarēju atrast kolēģi. Tagad ar Juri esam tā sadalījuši – viņam vairāk aranžija un instrumentālais izpildījums, man – balss,” teic Aigars.

Nedz Aigaram, nedz Jurim muzicēšana nav maizes darbs. “Mēs nevaram veltīt laiku tikai mūzikai. Spēlējam nedēļas nogalēs. Vasarai gan uzstāšanās plāns jau ir iezīmējies gan ar festivāliem, gan ballītēm, gan privātiem pasākumiem. Līgo vakarā 23. jūnijā būsim ballē Ķeguma novada Birzgales Rūķu parkā, 2. jūlijā – ballē Preiļu novada Sīļukalna tautas namā, bet 30. jūlijā spēlēsim festivālā “Zelta šlāgeris Madonā”,” nosaka Aigars un piebilst: “Es esmu rīdzinieks, bet Juris – no Rēzeknes. Lai arī attālums ir liels, tas netraucē mums kopā spēlēt. Mēģinām pirms pasākumiem. Tāpat man radi dzīvo Latgalē, tad, aizbraucot pie viņiem, pamēģinām pie Jura, kad Juris ir Rīgā – mēģinām pie manis. Attālums tiešām nav šķērslis. Galvenais ir sadarbība un kopīgais mērķis – mūzika.”

Interesants ir grupas nosaukums, ar tādu francisku pieskaņu. “Nosaukuma ideja bija vienam no grupas dalībniekiem. Ilgi nevarējām atrast īsto, bet tad palikām pie “Kalvadosa”. Kāpēc ne? Nosaukumā ir kaut kas no Remarka. Nav nekāds noslēpums, ka kalvadoss ir franču ābolu brendijs, ko ražo Francijā tikai vienā reģionā – Normandijā. Pat ne visā Normandijā, bet īpaši “Lover Normandy”. Laba manta,” nosmej Aigars.

Aptaujā dziesma “Vēl mazliet” ir ļoti romantiska. “Dziesmas nav autobiogrāfiskas, bet visās manās dziesmās ir kaut kas no manas dzīves, no kolēģu piedzīvotā, no dzirdētā. Tā viss kopā saliekas,” atklāj Aigars. Tagad kopā ar Juri ir ierakstīta vēl viena dziesma – “Šofera ziņģe”. “Nenoliedzami, dalība aptaujā un iespēja būt televīzijā grupai ir svarīga. Tā ir atpazīstamība. Cilvēki ir dzirdējuši, izsaka savu viedokli. Tas visiem mūziķiem ir svarīgi. Tagad, kad grupai ir stabils sastāvs, varam arī padomāt par albumu. Nākamais ir arī grupas “Kalvadoss” jubilejas gads,” atzīstas Aigars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+