×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” laidusi klajā otro studijas albumu “Līgo”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” īsi pirms saulgriežiem laidusi klajā otro studijas albumu ar zīmīgu nosaukumu “Līgo”, kurā iekļautas 12 gluži jaunas dziesmas, informēja grupas pārstāvis Kārlis Auzāns.

Albuma muzikālā satura pamatā ir gan latviešu tautasdziesmas “Raxtu Raxtu” mūziķu veidotās aranžijās, gan Auzāna, Marta Kristiāna Kalniņa un Emīla Zilberta oriģinālkompozīcijas ar latviešu tautasdziesmu un Vika tekstiem.

“Līgo” ir otrais muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” studijas albums pēc pērn izdotā debijas ieraksta “Es atradu tautasdziesmu”.

Albuma ierakstā piedalījušies “Raxtu Raxtu” mūziķi Kristīne Kārkle, Edgars Kārklis, Kalniņš, Auzāns, Armands Treilihs un Artis Orubs, kā viesmāksliniece ierakstā piedalījusies Ilze Grunte. Albuma ieraksts veikts “KK Studio” Kristapa Krievkalna vadībā.

Kā tas raksturīgs muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” pieejai, albumā tautiski motīvi mijas ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem un bagātīgām pasaules mūzikas atsaucēm.

Grupa “Raxtu Raxti” sākotnēji radās kā vairāku grupas “Autobuss debesīs” mūziķu eksperiments, apvienojoties vienā kolektīvā ar pazīstamiem etnomūziķiem. Sākotnēji kolektīva repertuārā bija tikai Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet, laikam ritot, repertuārs kļuva daudz plašāks. Līdz ar jaunā ieraksta “Līgo” klajā laišanu “Raxtu Raxti” sevi pieteikuši arī kā oriģinālmūzikas apvienību, nezaudējot publikas jau iecienīto stilu, kur tautas mūzikas motīvi mijas ar laikmetīgāku skanējumu.

Līdz ar jaunā ieraksta izdošanu apritē nonākusi arī dziesma “Es dziedāju, gavilēju”, kuras mūzikas autors ir Kalniņš, bet vārdi ņemti no latviešu tautasdziesmām.

Pēc albuma izdošanas šā gada laikā gaidāmas dažādas koncertaktivitātes, bet jau 9. jūlijā “Raxtu Raxti” piedalīsies Imantdienu 40 gadu jubilejas koncertā Cēsu Pils parka estrādē, izpildot daudzas labi pazīstamas Imanta Kalniņa dziesmas sev vien raksturīgā skanējumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+