×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Muzikāla spēle kopā ar “Dakotu” un Edvīnu Zariņu

Foto - Ronalds ŠulcsFoto - Ronalds Šulcs

Svinot grupas “Dakota” pilngadību un grupas solista Edvīna Zariņa 60. jubileju, 21. martā grupa dodas pie saviem klausītājiem ar vērienīgu Vislatvijas koncerttūri “Mana spēle”, kurā pārsteigumi ar dažādiem viesmāksliniekiem būs katrā koncertā. Kā jau spēlē!

Dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors, kas slavens kļuva ar Bauskas grupu “Dālderi”, nu jau 18 gadu ir grupas “Dakota” līderis, bet uz skatuves ir vairāk nekā 40 gadu. Grupa izdevusi trīs albumus, bet par godu dzimšanas dienai līdz ar pirmo tūres koncertu klausītājiem būs iespēja novērtēt arī jauno grupas jubilejas albumu. “Dziedu mazuliet, spēlēju mazuliet, komponēju mazuliet, dzejoju mazuliet un vispār esmu, kā sacīt jāsaka… mazuliet. Bet mainīt neko netaisos, jo mūzika samierinās pasauli…” sevi raksturojot, teic Edvīns Zariņš.

Koncerttūrei dots zīmīgs nosaukums “Mana spēle”. Par ko pats jubilārs Edvīns Zariņš saka: “Spēlē var laimēt un var zaudēt. Man šai spēlē ir laimējies! Laimējies ieraudzīt gan “Bagātību salu”, gan “Manu mīļo”, staigāt pa “Muzikantu ielu” un “Piena Ceļu”, kā arī aizkurt “Kurtizāņu ugunskuru”, jo dziesmu teksti un mūzika ir manas dzīves lielākais laimests.” Arī te mākslinieks spēlējas, spēlējas ar savu dziesmu nosaukumiem. Spēle turpināsies arī koncettūres laikā. “Jubilejas koncerts būs spēle arī vārda tiešajā nozīmē, jo 60 gadu jubilejā viņu ieradīsies sveikt daudzi muzikālie viesi, ar kuriem sadarbojies jubilārs. Kuri tie būs katrā koncertā, to pats dziesmu autors uzzinās tikai koncerta norises vietā, izlozējot tos kādā īpašā veidā kopā ar skatītājiem. Uz kārtīm spēlē būs likts: leģendārais dziedātājs Viktors Lapčenoks, bundzinieks un politiķis Ivars Godmanis, dziedātāji Andris Ērglis un Atis Ieviņš, kā arī “Dakotas” solista uzvārda brālis – lieliskais ģitāras virtuozs Harijs Zariņš no grupas “Colt”, dziedātājs Mārtiņš Jātnieks no grupas “Jātnieki” un bijušais grupas “Dakota” bundzinieks Gundars Lintiņš. Netrūks arī īpaši pārsteigumi, jo par godu jubilejas tūrei pēc vairāk nekā 20 gadiem viesu vidū ierindosies grupas “Dālderi” skatuves kolēģi – grupa VIA “Varavīksne”, kas mums visiem labā atmiņā palikusi ar populāro dziesmu “Mums ar brāli kolosāli”,” atklāj koncerta producente Ieva Šteinberga. Starp citu Viktoru Lapčenoku varēs sastapt visos koncertos.

Jubilejas koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmas no grupas “Dakota” jaunā svētku albuma, kā arī kopā ar klausītajiem uzgavilēsim leģendārās grupas “Dālderi” skaņdarbiem: “Dzeltenie aizkari”, “Džokonda”, “Neskaties mēnesī” un dziesmām no mūzikla “Nāc pie puikām”, taču otrajā daļā būs grupas “Dakota” zelta repertuārs: “Kurtizāņu ugunskurs”, “Vakariņas 5-atā”, “Aizej tad, kad snigs”, “Muzikants”, “Naktstauriņu karnevāls”, “Viss vēl būs”, “Padsmitnieku laiks” un citi grupas populārākie hiti.

Edvīnam un “Dakotai” ir daudz cienītāju Latvijā, bet mākslinieks nekad nav kļuvis iedomīgs un par savu radošo darbošanos teic: “Vislabāk manu dzīvi un darbus raksturo manas dziesmas. Man nepatīk skaļais vārds “komponists”, labāk – dziesmudaris. Pie darba specifikas pieder reizēm šur tur uzspēlēt. Neesmu no tiem, kas nolien pagrabā un viens priecājas par padarīto, – gribu to rādīt cilvēkiem. Patīkami, ka “Dakotas” klausītāju vecuma diapazons ir liels – no padsmitniekiem līdz aptuveni 60.” Kur tad slēpjas Edvīna un “Dakotas” veiksmes atslēga? “Lai patīk tautai un pašam. Gadās, ka pašam dziesma patīk, bet paiet pusgads un tā jau aizmirsta, tāpēc vislabākais rādītājs ir publika,” atklāj Edvīns. Savulaik Edvīns ir atzinis, ka tas, ka viņš ir šlāgermūzikā, ir zvaigznēs ierakstīts, sākot ar vijoļspēli no agras bērnības, mūzikas skolu. Lai arī kas dzīvē tika darīts, tomēr vienmēr kāds no augšas mākslinieku novirzīja pa mūzikas ceļu.

Varbūt noder!!

21. III 18.00 Bauskas kultūras centrā

22. III 16.00 Bauskas kultūras centrā – papildkoncerts

27. III 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

2. IV 19.00 Rīgā, koncertzālē “Rīga”

9. IV 19.00 Liepājas olimpiskā centra Rožu zālē

11. IV 18.00 Tukuma kultūras namā

16. IV 19.00 Jelgavas kultūras namā

18. IV 18.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 7 – 12

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+