×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

“Muzikālais teātris 7” cienās ar jubilejas dziesmu kokteili


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad aprit jau desmitais, tātad – jubilejas gads, kopš dzimto zemi ar krāšņām, dzīvespriecīgām, muzikālām brīvdabas izrādēm apceļo “Muzikālais teātris 7”, kas uzskatāms par atjaunotās Latvijas brīvdabas izrāžu celmlauzi. Lai arī līdz vasarai vēl labs laiciņš, jubilejas svinības sākas jau tagad ar lielisku svētku kokteili – no 20. marta Latviju apceļos “Dziesmu kokteilis” – labākās dziesmas no deviņās vasarās iestudētajām izrādēm pazīstamu dziedoņu sniegumā.

Šajā reizē dziedošās zvaigznes neiejutīsies nevienā no kādreizējām izrāžu lomām, bet būs pašas, un to darīs īpaši koncertam darinātos tērpos. Koncerta dalībnieku vidū būs gan amizantā Jolanda Suvorova, gan dziedātājs Juris Vizbulis, gan māsas Legzdiņas, Atis Auzāns un Oranžā kora meitenes – Olga Stupiņa un Anita Levša.

Gan solo, gan duetos, gan ansambļos mūziķi izdziedās dziesmas no daudzām brīvdabas izrāžu apmeklētājiem pazīstamajām izrādēm “Vella kalpi”, “Robinsona dārgumi”, “Dāvana mūsdienu sievietei”, “Vienas vasaras ministrs”, “Septītās debesis”, “Tas trakais Bellacord šovs”, “Grēku kalna dēkaiņi”, “Teic, kur zeme skaistākā” un “Bitīt rožu dārziņā”. Kā teic izrādes producente Maija Tālberga, jubilejas koncertos savīsies gan dzīvespriecīgā, gan mazliet melanholiskā nots.

“Kopā ar māsu Gundegu esam ļoti priecīgas, ka šāds piedāvājums ir nācis – tas ir liels pārbaudījums, pamatīgi jāpiestrādā un adrenalīna netrūkst,” tā, gatavojoties koncertiem, stāsta Aija, viena no dziedošajām māsām Legzdiņām. Māsas atklāj, koncertos dziedāšot ne vienu vien gana “lustīgu dziesmu”, tostarp arī melodijas no izrādes “Grēku kalna dēkaiņi”, kurā pašas spēlējušas. Nākoties apgūt arī ko jaunu – māsu dziedājumā dziedēsim slaveno Lēnes dziesmu no “Vella kalpiem”, tomēr sevišķi pie sirds abām māsām esot Raimonda Paula “Jauks laiciņš”, kurai vārdus sacerējis koncerta režisors Kārlis Anitens.

“Esam satikušies atvērti un ļoti optimistiski cilvēki, ir patīkami strādāt. Visi nākam kā uz jubileju, svinīgi ģērbti. Ar prieku atkal strādājam kopā ar mākslinieci Jolandu Suvorovu, arī Ati Auzānu un Oranžā kora meitenēm. Pirmoreiz esam uz vienas skatuves ar Juri Vizbuli – izrādās ļoti jauks, jauns Latvijas talants.” Aija teic, ka gaidāmie koncerti būšot jauks, dzirkstošs pavasara kokteilis, pilns humora un smieklu – katrā ziņā veselīgs, vitamīniem pilns maisījums, pat ja tā sastāvdaļās esot arī pa kādai nātrītei.”

Savukārt jaunais dziedātājs Juris Vizbulis ar “Muzikālo teātri 7” sastapies, piekrītot aicinājumam piedalīties bērnu izrādē “Makss un Morics” ar Gunāra Kalniņa mūziku, bet pēcāk Jura balsi un aktiermeistarību skatītāji jau varēja novērtēt brīvdabas izrādē “Septītās debesis”. Juris piedalījies arī Latvijas Radio 2 veidotajā “Eolikas” jubilejas koncertā “Arēnā Rīga”. Šajā reizē Juris dziedās romantiskus mīlas duetus kopā ar Olgu Stupiņu un Anitu Levšu, kā arī pāris ansambļa un solo numurus, starp pēdējiem arī Zigmara Liepiņa slaveno “Es dzīvoju tepat starp jums” no mūzikla “Septītās debesis”.

“Šī ir ļoti veiksmīga un simpātiska sadarbība, tādēļ jaunajā dziesmu tūrē dodos ar lielāko prieku,” saka dziedātājs. “No sirds varu teikt, ka atlasītas ļoti skaistas, dažāda rakstura dziesmas no visām muzikālajām izrādēm. Šis ir ļoti pavasarīgs un spridzinošs projekts. Es to sauktu par humoristiski akadēmisku koncertu, kurā dalīsimies ar stāstiem par to, kas noritējis brīvdabas izrāžu aizkulisēs, ar ceļojumu stāstiem, jo Latvija šajos desmit gados autobusā ir izbraukāta krustu šķērsu, un tas veicinājis mūsu kopības sajūtu. Nav tiesa, ka šīs programmas dziesmas man kā akadēmiskas skolas dziedātājam būtu vieglāk izdziedamas. Jebkuru dziesmu jāprot nodziedāt labi – arī visparastākā tautasdziesma var prasīt krietnas pūles. Šoreiz tās ir izrāžu dziesmas, un man ir ļoti interesanti, katrā no tām pilnībā mainīt raksturu – jauns patīkams izaicinājums. Es teiktu – koncerti būs kā garšīgs mohito kokteilis – piparmētras, ledus un klāt mazlietiņ kaut kas stiprāks,” pasmaida dziedātājs.

“Būs interesanti un ar humoru,” īsi teic Jolanda Suvorova. “Ir svētku sajūta, kurā varēsim arī lieliski iesildīties gaidāmajiem, jaunajiem “Vella kalpiem” vasarā. Šoreiz koncertos visi jūtamies mazliet kā zvaigznes. Mūzika, smiekli, tērpi – man pašai to ir vairāki. Ceru, ka tas viss radīs svētkus arī skatītājiem. Man pašai ļoti garšo kokteiļi – šis būs dzirkstošs šampanietis ar moku! Gribu, lai visi teiktu – redz, atkal malacis, Suvorova!”

Un vēl – lai smaids skatītāju sejās būtu visa koncerta garumā, zālē būšot arī trīs īpaši, mazliet kašķīgi, bet smieklīgi skatītāji: “Muzikālā teātra 7” dibinātāji – producents Aigars Dinsbergs un dramaturgs, režisors un aktieris Kārlis Anitens, kā arī neaprēķināmā Ģertrūde no pirmajiem “Vella kalpiem” – aktrise Anna Šteina.

Koncerti:


26. III 19.00 Jēkabpils tautas namā;

27. III 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā;

28. III 19.00 Kuldīgas kultūras centrā;

29. III 19.00 Alsviķu kultūras namā;

30. III 15.00 Valmieras kultūras centrā;

2. IV 19.00 Ogres kultūras centra Lielajā zālē;

3. IV 19.00 Saldus kultūras centrā;

4. IV 19.00 Jelgavas kultūras namā;

5. IV 19.00 Madonas kultūras namā;

9. IV 19.00 Dobeles pilsētas kultūras namā;

10. IV 19.00 Liepājas OC Rožu zālē;

11. IV 19.00 Mārupes kultūras namā;

12. IV 18.00 Rojas kultūras centrā;

13. IV 16.00 Bauskas kultūras centrā.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 6 – 9.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+