Apbrīno

“Muzikālajā bankā” cīņa būs karsta 0


“Triānas parks”
“Triānas parks”
Publicitātes foto

23. janvārī Olimpiskajā centrā “Ventspils” jau 16. reizi notiks “Latvijas Radio 2” rīkotās roka un popa dziesmu aptaujas “Muzikālā Banka 2015” apbalvošanas ceremonija. Kā allaž ceremonija būs gan dzirdama “Latvijas Radio 2” viļņos, gan vērojama Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Aptaujas noslēguma ceremonija Ventspilī arī šoreiz notiks krāšņi un iespaidīgi un šogad tiks svinēta aptaujas sešpadsmit gadu ballītes noskaņās – ceremonijas gaitu veido režisors Valdis Pavlovskis. Jau tradicionāli kopā ar “Latvijas Radio 2” radioraidījumu “Muzikālā banka” vadītājiem Baibu Palkavnieci un Kasparu Mauriņu apbalvošanas ceremonijai būs arī vēl divi vadītāji no mūziķu vidus – grupas “Triānas parks” soliste Agnese Rakovska un “Dzelzs vilka” līderis Juris Kaukulis.

“Pasākums tiks vadīts no “Latvijas Radio 2” studijas, kas tiks uzbūvēta Ventspils hallē, tādējādi tuvinot radio plašākam interesentu lokam. Visi piecpadsmit finālisti jau ierasti saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas balvas. Pārsteiguma balvas saņems tie mūziķi, kuri būs ieguvuši augstākās atzīmes “Muzikālās bankas” ekspertu un pašu “Muzikālās bankas” mūziķu vērtējumos,” atklāj LR pārstāve Laura Elizabete Vanaga.

“Muzikālās bankas 2015” fināla aptaujā tāpat kā katru gadu iekļuvušas 15 dziesmas, kas atlasītas no skatītāju balsojumā izraudzītām 25 “pusfināla” dziesmām. Arī šogad tradicionāli vērtīgāko dziesmu uz pusēm noteikuši klausītāji un “Muzikālās bankas” ekspertu padome, kas veidota no profesionāliem, ar aptaujas fināldziesmām nesaistītiem mūziķiem.

Ekspertu padomē šogad darbojas latviešu izcelsmes Holivudas komponiste, “EMMY” balvas ieguvēja Lolita Ritmanis, komponists, pianists, aranžētājs un producents Jānis Strazds, etnomuzikologs un komponists Valdis Muktupāvels, operdziedātāja Inga Šļubovska, pianists Raimonds Petrausks, dziedātāja, vokālā pedagoģe Ance Krauze, dziedātājs, vokālais pedagogs un komponists Adrians Kukuvass, džeza dziedātājs Daumants Kalniņš, TV režisors Arvīds Babris un Radio personība, ilggadējs “Mikrofona” aptaujas veidotājs Gunārs Jākobsons.

Lūk, dziesmas un to izpildītāji, kas, salāgojot klausītāju un ekspertu balsojumu, iekļuvuši noslēguma sacensībā: “Dieviņš” – Dons, “Ir tik karsts” – Jānis Stībelis, “Laika dziesmiņa” – “Triānas parks”, “Mazais vilciņš” – “Jauno Jāņu orķestris”, “Mājās” – Sabīne Berezina, “Nekas jau nebeidzas” – Ivo Fomins, “Pat nejautā” – “Tumsa”, “Pavasaris” – Aija Andrejeva, Goran Gora, “Rīts pieneņpūkās” – Lauris Reiniks, “Silta sirds” – “Musiqq”, “Šūpuļdziesma” – “Dabasu Durovys”, “Tu esi ceļš” – Mārtiņš Ruskis, “Turies” – “Astro’n’out”, “Viss var mainīties” – “The Sound Poets”, “Ziemu apēst” – “Prāta vētra”.

Cīņa par aptaujas augstākajām vietām ir īpaši intriģējoša, jo “Muzikālajā bankā” ar nebijušu jaudu pēc ilgāka laika sastapsies latviešu populārās mūzikas smagsvari – visupirms pašmāju “supergrupa” “Prāta vētra”, kas kādu laiku uz ceremonijas skatuves nebija redzēta, otrkārt – Dons, kurš ir “Muzikālas bankas” uzvaru rekordists, saņemot galveno balvu trīs gadus pēc kārtas, tostarp arī pērn – par dziesmu “Medus pods”. Ekspertu vērtējumā augstu atzinību izpelnījusies arī pēdējo gadu laikā ārkārtīgi strauju popularitāti guvusī grupa “The Sound Poets”, kā arī Aijas Andrejevas un Goran Goras duets. Kā allaž, par augstām vietām cīnīsies arī publikas mīluļi – grupa “Musiqq”, bet pārsteigumus varam gaidīt arī no citām aptaujas konkurentēm.

Ar īpaši ceremonijai gatavotiem priekšnesumiem Jura Kristona instrumentālās grupas vadībā eksperti papildinās “Muzikālās bankas” koncertu. Uz skatuves kāps I. Šļubovska, J. Strazds, V. Muktupāvels, R. Petrauskis, A. Krauze, A. Kukuvass, D. Kalniņš un G. Jākobsons.

 

Varbūt noder!!

23. I 14.00 Olimpiskajā centrā “Ventspils” “Muzikālā Banka” ceremonijas ģenerālmēģinājums (EUR 5)

23. I 19.00 Olimpiskajā centrā “Ventspils” “Muzikālā Banka” apbalvošanas ceremonija (EUR 12)

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Ceremonijas tiešraide: “Latvijas Radio 2”, kā arī 21.25 LTV1.

LA.lv