×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. janvāris, 2014
Drukāt

“Muzikālajā bankā” pārliecinoši triumfē Dons

Foto - LETAFoto - LETA

“Latvijas Radio 2” dziesmu aptaujā “Muzikālā banka 2013” par gada vērtīgāko dziesmu Ventspilī atzīta Dona dziedātā “Pēdējā vēstule”.

Šai dziesmai gan mūzikas eksperti, gan klausītāju balsojums piešķīra pārliecinošu pirmo vietu. Dziesmas mūzikas autors ir tās izpildītājs Dons, savukārt vārdu autors ir Ingus Bērziņš.

Pirmo reizi aptaujas vēsturē otrajā vietā ierindojušās divas dziesmas, ko noteica vienādais punktu skaits – grupas “Otra puse” un Antras Stafeckas “Uzzīmē mani” un un “Viss ir iespējams” Intara Busuļa izpildījumā. Trešajā vietā ierindojusies “Putni bez spārniem” Ivo Fomina dziedājumā.

Aptaujas noslēguma ceremonija Ventspilī ziemas noskaņu uz skatuves radīja daudzie specefekti – sniegs, putenis, vētra, slidotava un katrai dziesmai īpaši veidotas video projekcijas.
Skatītāji sirsnīgi uzņēma aizvadītā gada labāko dziesmu izpildītājus, kā arī ekspertu padomes dalībniekus, kuri publiku priecēja ar īpašiem muzikāliem priekšnesumiem.

Koncertšova izskaņā visi dalībnieki vienojās kopdziesmā, izdziedot Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesmu”.

Apbalvošanas ceremonijā visi finālisti saņēma mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas
veltes. Tika piešķirtas arī specbalvas – Ventspils pilsētas simpātiju balvu saņēma ventspilnieks Roberts Pētersons ar dziesmu “Sāksim no jauna”, portāls “Draugiem.lv” par draudzīgāko dziesmu atzina Dona dziedāto dziesmu “Pēdējā vēstule”, bet “Tallink” apbalvoja visus četrus pirmo vietu ieguvējus.

Jau ziņots, ka finālā tika iekļautas grupas “Astro’n’out” dziesma “Akvārijs”, “Musiqq” “Dari kā es”, grupas “PeR” dziesma “Jauns sākums”. Finālā iekļuvusi arī Antras Stafeckas dziesma “Kļūdu paradīze”, Sabīnes Berezinas “Kur deg mana uguntiņa”, Mika Dukura “Manai pasaulei jumtu”. Finālā būs dzirdamas divas Dona dziesmas – “Māsa upe” un “Pēdējā vēstule”, kā arī divas “Musiqq” kompozīcijas – “Dari kā es” un “Tu tikai runā ar mani”.

Par vērtīgākās dziesmas titulu cīnījās arī Ivo Fomina dziesma “Putni bez spārniem”, Roberta Pētersona “Sāksim no jauna”, Martas Ritovas un Ivo Grīsniņa-Grīšļa – “Tu neļauj”, grupas “Otra puse” un Antras Stafeckas – “Uzzīmē mani”, “L.V.” un “NeParasts bars” – “Vieglums neaprakstāms”, kā arī Intara Busuļa dziesma “Viss ir iespējams”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+