×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

“Muzikālās bankas” vērtīgākās dziesmas skanēs Ventspilī

LET_Dons

Šogad, pašā gada ieskaņā, kā allaž varēsim izvērtēt labāko un iemīļotāko Latvijas populārās mūzikas veikumu aizvadītajā gadā. 24. janvārī olimpiskajā centrā “Ventspils” un tiešraidē Latvijas Televīzijā varēsim vērot roka un populārās mūzikas aptaujas “Muzikālā banka 2014” krāšņo noslēguma ceremoniju. Tajā uzzināsim gan to, kādā secībā sarindosies aptaujas superfināla 15 dziesmas, gan baudīsim visu finālistu un viesu priekšnesumus.

Šobrīd ekspertu vērtējumā pārliecinošos līderos izvirzījies divkārtējais “Muzikālās bankas” čempions Dons un viņa dziesma “Pāriet bailes”. Ekspertu vērtējumā labas izredzes ir arī “Musiqq”, Igo, Aijai Andrejevai un grupai “Astro’n’out”, prognožu trijniekā figurē arī “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris”, Martas Ritovas un Emīla Balcera duets ar Maestro Raimonda Paula mūziku, kā arī pirmoreiz aptaujas vēsturē – latgaliešu roks “Dabasu Durovys”. Vai klausītāju balsojums ko izmainīs ekspertu vērtējumā, to redzēsim “Muzikālas bankas” fināla ceremonijā Ventspilī.

Šogad “Muzikālās bankas” šovs notiks aptaujas piecpadsmit gadu svinību noskaņās un, kā sola tā rīkotāji, jau ierasti norisināsies krāšņi un iespaidīgi. Kā allaž tiks noskaidrota gada visvērtīgākā dziesma, taču Armanda Jēkabsona darināto piemiņas balvu saņems ikviens superfināla dalībnieks. Ceremonija tradicionāli norisināsies kopā ar “Latvijas Radio 2” radioraidījuma “Muzikālā banka” vadītājiem Baibu Palkavnieci un Kasparu Mauriņu. Pasākuma vadītājiem tāpat kā citus gadus pievienosies palīgspēki – šajā reizē tie būs mūziķi Miks Dukurs un Edmunds Rasmanis.

Šī gada jaunums – katrs fināldziesmas izpildītājs savu priekšnesumu gatavos tā, lai izpelnītos zālē sēdošo skatītāju atsaucību, jo pirmo reizi tiks piešķirta Zāles skatītāju simpātiju balva. Šo balvu noteiks ar īpašu decibelu mērītāju, izmērot aplausus un ovācijas.

Tradicionāli vērtīgāko “Muzikālās bankas” dziesmu nosaka klausītāji (50%) un “Muzikālās bankas” ekspertu padome (50%), kas veidota no profesionāliem, ar aptaujas fināldziesmām nesaistītiem mūziķiem. Šogad ekspertu padomē darbojas diriģents, Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs, Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Romāns Vanags, operdziedātāja Sonora Vaice, komponists un mūziķis Jānis Ķirsis, mūziķis, komponists un producents Ingus Ulmanis, komponists Gunārs Freidenfelds, džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Inga Bērziņa, ģitārists un komponists Armands Alksnis, mūziķis, komponists un producents Atis Auzāns, kā arī mūzikas producents Armands Rušenieks un mūzikas žurnālists Sandris Vanzovičs. Īpaši ceremonijai priekšnesumus Kristapa Krievkalna instrumentālās grupas vadībā gatavo arī “Muzikālās bankas” eksperti.

Varbūt noder

24. I 14.00 olimpiskajā centrā “Ventspils” ģenerālmēģinājums (biļetes “Biļešu paradīzē”, www.bilesuparadize.lv, EUR 5).

24. I 19.00 olimpiskajā centrā “Ventspils” “Muzikālās bankas 2014” apbalvošanas ceremonija, tiešraide “Latvijas Radio 2” (biļetes “Biļešu paradīzē”, www.bilesuparadize.lv, EUR 8 – 15).

24. I 21.25 pārraide LTV1.

Superfināla dziesmas (alfabēta secībā): “2 pasaules” – Jānis Stībelis & Marta Ritova, “Ceļš uz mājām” – Rassell & Sabīne Berezina, “Debesis karstas” – Igo, “Lai kas arī nenotiktu” – Marta Ritova un Emīls Balceris, “Mani vēl” – “RYGA” & Ērika Eglija, “Mans ceļš” – Ivo Fomins, “Nāk un padzeras” – Ūdris & Balode, “Nelaid projām” – Roberts Pētersons, “Pāriet bailes” – Dons, “Salā jūra Daugaviņa” – “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris”, “Sejas grāmata” – “Dabasu Durovys”, “Sekundes” – “Musiqq”, “Soļi” – Aija Andrejeva, “Vēstule no Parīzes” – Andris Ērglis, “Zilonis” – “Astro’n’out”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+