×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

Nemuzikālas brāzmas “Lielajā dzintarā”: kas stāv aiz Božes un Lakstīgalas aiziešanas? (7)

1. Bože un Lakstīgala aiziet klusām

1no5
Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Liepājas koncertzāles direktores Baibas Božes un LSO diriģenta Atvara Lakstīgalas atkāpšanās no amata raisījusi minējumus, kas zem tā slēpjas – finanšu problēmas vai arī personiskas ambīcijas?

Pašā Ziemassvētku priekšvakarā šķietami negaidīti no koncertzāles “Lielais dzintars” vadītājas amata atkāpās Baiba Bože. Liekas, vēl tik nesen – pirms nedaudz vairāk nekā pirms gada – viņa, jauna un enerģiska, radošu ideju pārņemta un saposusies, sagaidīja viesus koncertzāles atklāšanas koncertos. Sociālajos tīklos ap Baibas Božes vārdu un rīcību jau savīti visdažādākie skaidrojumi, taču viņa pati ir atturīga un nevēlas komentēt aiziešanas iemeslu, bet vēlāk tomēr piebilst, ka tas esot “personisks”.

Dīvaini, ka arī Liepājas dome atsakās izteikt vērtējumu Baibas Božes darbībai. Kā saka Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, pašvaldība ir apmierināta ar koncertzāles darbību, taču, kas attiecas uz Baibas Božes paveikto, “komentāru nebūs”. Gluži kā sarunājuši, visi lieto vienu un to pašu vārdu savienojumu, liekot domāt, ka vienošanās notikusi ne vien par formulējumu.

Kopš rudens kļuvis zināms, ka rit pēdējā sezona arī Liepājas simfoniskā orķestra (LSO) mākslinieciskajam vadītājam Atvaram Lakstīgalam (amatā kopš 2010. gada), kura vietā nāks Latvijā labi pazīstamais no Lietuvas diriģents Ģintars Rinkevičs.

“KZ” interesēja noskaidrot, kādas aizkulises slēpjas aiz abu šo personību lēmumiem atkāpties, jo runa ir par nozīmīgu kultūras infrastruktūras objektu ar ietekmi visā Kurzemes reģionā un vēl plašāk.

 1. Bože un Lakstīgala aiziet klusām
 2. Sadarbību vērtē dažādi
 3. Vainīga plānošana vai tomēr ambīcijas?
 4. Latviskais scenārijs beidzies?
 5. Viedokļi

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kad lietas pamatā sakārtotas , tad laikam parādīsies īstie priekšnieki. Tie , kas no pareizajām partijām un pareizajiem projektiem.

 2. Ja Kaupas stiprā puse ir finanses,tad zvirbulis ir Latvijas lielākais putns.

 3. gan jau priHvatizātori rēderē …

  • UM 10. janvāris, 2017 13:59 Atbildēt
   Vispār parasti labam diriģentam pa pēdām seko arī spēcīgākie mūziķi. Sazi vai pēc kāda laika nebūs iztrūkums vairākās orķestra mūziķu grupās?
   /
   Egils 10. janvāris, 2017 13:53 Atbildēt
   Atvars beidzot sakārtoja trombonu un flautu gruppu. Izlīdzināja skanējumu. Prieks klausīties sniegumu.
   /
   Kamene 10. janvāris, 2017 12:52 Atbildēt
   jau sen vajadzēja atbrīvoties no tā pārpratuma un atlaist izlutināto meiteni, kuras vienīgā nodarbošanās bija gozēšanas par nodokļu maksātāju naudu žurnālos.
   /
   Bitīte matos 10. janvāris, 2017 13:26 Atbildēt
   Vai nu tik traki bija? Tīri smuka meitene.
   Un gudra arī. Nesaprotu kas Seskim nepatika.
   Un Atvars arī. Pacēla orķestri vēl nebijušos augstumos. Uzlaboja skanējumu trombonu un flautu grupās.
   /
   bite 10. janvāris, 2017 13:50 Atbildēt
   Meitene tīri sakarīga bij. Nez ka Seskam nepatikās.
   /
   gunis 10. janvāris, 2017 06:45 Atbildēt
   varbūt tālredzīgs rēderisma variants ?
   /
   ??? 10. janvāris, 2017 06:39 Atbildēt
   Varbūt potenciālais priHvatizētājs izlīdis no skapja ??
   /
   egils 10. janvāris, 2017 13:19 Atbildēt
   Kurš tad tas nez būtu?
   /
   hhhhh ! 10. janvāris, 2017 16:30 Atbildēt
   Pietaurē Seskam un paprasi – varbūt atklās.

   • Atvars ir nolaidis orķestri pilnīgā dibenā gan skanējuma gan publikas intereses ziņā. Vīlos 4 koncertos un tā, ka pa smago. Vienīgais, ko viņš dzīvē prot ir sevi lielīt un ielīst Dālderim, kas viņu ielika amatā. Nebūtu es ar bērnu trāpijusies gandrīz nejauši, ar piespiešanos bērnu koncertā oktobrī, tad vairs nespertu tur ne kāju. Bet bērnu koncertu diriģēja Kupčs, kurš kopš Atvara ēras vairs nebija redzēts, orķestris skanēja lieliski un aizrautīgi un profesionāli, tā, kā kādreiz. Vēl jau arī citi diriģenti pazuduši, kas kādreiz labi diriģēja, laikam jau lai Dievs nedod tie visi neizrādītos labāki nekā viņš. Tā kā lai nu viņš dodas teciņiem vien uz vēsturi, cerams, ka uz neatgriešanos.

Draugiem Facebook Twitter Google+