×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Muzikālas mīlestības un brīvības svētki kopā ar “ElektroFolk”

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Viena no pēdējo gadu spilgtākajām jaunās tautas mūzikas viļņa pārstāvēm Latvijā  grupa “ElektroFolk” turpina attīstīties un meklēt jaunus ceļus. 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, grupa aicina uz lielkoncertu Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”.

“ElektroFolk” darbības sākumā par daiļrades pamatu ņemts latviešu tautas muzikālais mantojums. Šobrīd draudzība ar etnisko virzienu esot saglabājusies, bet pašlaik “ElektroFolk” repertuāru arvien vairāk papildina oriģinālkompozīcijas, kurās gan mūzika, gan teksts ir komandas jaunrade, un tas grupu tuvina tā dēvētās pasaules mūzikas plašumam.

Grupas gads iesācies raibi un radoši. Ar dziesmu “Miracle drums” ir startēts “Supernova 2016” pusfināla atlasē, bet februāra vidū tika izdots grupas otrais studijas albums “Raiba govs”. “Saglabājot etnomūzikas ievirzi, jaunajā albumā grupa sevi izpauž daudz abstraktākā un simboliskākā formā,” tā par jauno veikumu saka “ElektroFolk” mūziķi: grupas vokāliste un vijolniece Iveta Baumane, vokālists un ģitārists Roberts Pētersons, taustiņinstrumentālists, saksofonists, ģitārists un perkusionists Uģis Vītiņš, grupas dibinātājs, vokālists un basģitārists Ainārs Majors un bundzinieks un klarnetists Viesturs Samts.

“Izdomāt mūziku ir kā agrā vasaras rītā meklēt govi, kura aizlaidusies nezināmā virzienā un ātrumā,” stāsta “ElektroFolk” komanda. Mūziķi ir pārliecināti – viņu mūzika ir drosmīga, bet visiem labi saprotama. Jaudīgi etno, elektro un roka ritmi, kas rada klausītājos vēlmi dejot, mijas ar minimālistiskiem un intīmiem skaņdarbiem.

“Sirdī, protams, paliekam saistīti ar mūsu visdziļākajām saknēm, un arī pasaules mūzikā ceļš saistās ar senām tautas mūzikas saknēm, vienīgi varbūt vienā brīdī netiek precizēts, vai tā ir latviešu tauta vai kāda cita tauta, ar kuru mēs esam senās saknēs vai drīzāk – sajūtās,” tā radošo veikumu raksturo grupas mūziķi.

Jaunajam albumam veltīts arī svētku lielkoncerts. “4. maijā skatītāji piedzīvos muzikālās mīlestības un brīvības svētkus, kur apvienojas laikmeti – sena tautas dainu gudrība, mūsdienīga skaņa un reibinoši nākotnes sapņi, kurus atnes video un gaismas mākslas pasaule,” saka A. Majors.

Latgales vēstniecība “Gors” kā lielkoncerta norises vieta nav izvēlēta bez iemesla: grupa “ElektroFolk” par savu pirmo albumu “Elektro” 2015. gadā ieguva latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks 2014” kategorijā “Labākais sniegums tautas mūzikā”. Koncertā piedalīsies arī īpašie viesi – Rēzeknes novada vokālā studija “Skonai”. Koncertu papildinās Viktora Keino video projekcijas.

 

Varbūt noder!

Koncerts: 4. IV 19.00

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 9, 12

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+