×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Muzikālās strūklakas apceļo Latvijas pilsētas


Foto - Ronalds ŠulcsFoto - Ronalds Šulcs

No 27. jūlija līdz 31. augustam Latvijas lielākajās pilsētās pirmoreiz viesosies neparasta izrāde – koncertuzvedums “Satikšanās pilsētā”. Tajā vienā no galvenajām lomām ir ne tikai rokmūziķis un operdziedātāja kopā ar moderno deju dejotājiem, bet arī iespaidīgas ūdens šaltis, kas kā krāsainas un muzikālas strūklakas sadejo ar cilvēkiem. 


 

“Šī ir lielākā muzikālo strūklaku izrāde Baltijā,” teic koncerta producente Ieva Šteinberga. Savukārt koncertuzveduma režisors Valdis Pavlovskis atklāj, ka šāda veida ūdens izrādes, kuras slavenās radinieces ir gan Prāgas tūristu iecienītās krāšņās strūklakas, gan Barselonas muzikālo strūklaku izrādes, tāpat arī līdzīgas strūklaku izrādes citviet Eiropā un pasaulē, Latvijā būs baudāmas pirmoreiz.

Pirmoreiz nelielu daļu no šīm strūklakām skatītāji varēja novērtēt dziesmu konkursa “Muzikālā banka” noslēguma šovā Ventspilī pirms diviem gadiem, bet tagad skatītājus gaida vesels multimediāls koncertuzvedums, kas jau izpelnījies skatītāju atzinību Jelgavā un Salaspilī.

“Dejojošās strūklakas šausies debesīs vairāk nekā trīsdesmit metru augstumā. Ūdens ekrāns un maģiskas ūdens grafikas projekcijas kopā ar ūdens lielgabalu šaltīm un citiem specefektiem nojauks realitātes robežu un dāvās emocionālu un vizuālu pārdzīvojumu ikvienam koncertuzveduma apmeklētājam,” ir pārliecināta I. Šteinberga.

Tomēr gandrīz divas stundas garā koncertizrāde nebūs vien izklaide, vērojot mobilo strūklaku šaltis – tā ir arī īpašs satikšanās stāsts, kas ar video, mūzikas, dejas un ūdens sienas palīdzību vēsta par to, kā trīs dažādi mākslinieki – jauna dejotāja, populāra operdziedātāja un talantīgs rokmūziķis – meklē ceļu uz skatuves virsotnēm un savu dzīves piepildījumu, iejūtoties un izdzīvojot dažādu skatuves tēlu dzīves, līdz šo mākslinieku ceļi nejauši krustojas. Stāsta varoņu lomās – Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele, jaunais rokmūziķis un grupas “Colt” solists Atis Ieviņš – abi nesen atgriezušies no jauno talantu konkursa “Slāvu bazārs” Vitebskā, kur I. Bagele izpalīdzēja roķīgajam konkursantam kā fona vokāliste. Dziedātājiem izrādē pievienosies arī pazīstamais dejotāju pāris Ieva Kemlere un Rolands Šteinbergs, tomēr Ieva sadejošot ne tikai ar Rolandu, bet arī ar strūklakām.

Īpaša ir ne tikai uzveduma vizuālā, bet arī muzikālā puse – mūziķi sola, ka jau zināmas operas un rokmūzikas klasikas dziesmas izskanēšot gluži neparastās versijās. Piemēram, vai esat kādreiz dzirdējuši Karmenas mīlas dziesmu smagā roka versijā? Ja neesat, šī noteikti būs īstā reize.

Tāpat dziedoņi cels priekšā izcilākās pasaules roka un popmūzikas balādes pašmāju mūziķa Kristapa Krievkalna aranžējumos, būs arī Raimonda Paula operetes “Māsa Kerija” dziesmas, pasaulslaveni skaņdarbi, dziesmas un romantiski dueti no pazīstamiem mūzikliem un izrādēm.

V. Pavlovskis atklāj, ka Riharda Šešo veidotās video projekcijas fonā, uz ūdens sienas ekrāna, vedīs skatītājus ceļojumā apkārt pasaulei, iegriežoties, piemēram, skaistākajās Eiropas pilsētās. “Uzvedumā tiek izmantotas jaunas tehnoloģijas, te savienotas klasiskas lietas netradicionālā manierē, turklāt tās var baudīt visu vecumu skatītāji,” teic V. Pavlovskis. Kopējais izrādes iespaids ir spēcīgs – ūdens tonnas, kas traucas debesīs, mūzika, deja. Latvijā šovos pierasts šaut gaisā “uguņus”, taču tas ir īss mirklis, un viss izgaist. Ūdens ir gluži cita, pamatīgāka stihija,” piebilst režisors.

 

VARBŪT NODER

27. VII Gulbenē

3. VIII Saulkrastos

10. VIII Aizkrauklē

16. VIII Talsos

23. VIII Bauskā

31. VIII Preiļos

Biļetes koncertu norises vietās, “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: Ls 3 – 6.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+