×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

Muzikāli krāsains rudens ar Žoržu Siksnu un “Čigānzēniem” 


ReklāmfotoReklāmfoto

Jaunās programmas veidotāji atklāj, ka Žoržs Siksna ir Čīčas, Antesa un brāļu Riču bērnības elks. Jau iepriekšējās jauno mūziķu programmās tika iekļautas Ž. Siksnas populārākās dziesmas. “Piemēram, brāļi Riči LNT šovā dziedāja dziesmu “Nepalaid garām!”. Pārskatot Žorža repertuāru, var pamanīt, ka viņam daudzas dziesmas ir ar čigāniskiem motīviem – melodija, smeldzīgums balansē uz čigānu romanču robežas. Pēc pirmajiem mēģinājumiem sapratām, ka mūsu balss tembri labi saskan. Domāju, ka klausītājiem tas būs kā balzams dvēselei,” atklāj Kaspars Antess un piebilst, ka sapnis ir īstenojies. “Mēs šovasar uzstājāmies vienā kopīgā pasākumā. Sākām sarunu un piedāvājām sadarbību. Bijām pārsteigti, ka viņš bija klausījies mūsu repertuāru. Nebija jāpierunā vai jāpielauž uz kopēju sadarbību.”

Un tā šoruden “Čigānzēni” ar savu muzikālo iedvesmotāju kopā iedziedās Latvijas estrādes populārās dziesmas “Muļķe sirds”, “Genoveva”, “Nepalaid garām!” un citus hītus. “Mēs nemaz neesam tik atšķirīgi. Arī Žoržam ir tas plašais dziedājums ar vibrato. Viņš viegli uztver to, ko mēs dziedam,” teic Kaspars un neslēpj savu sajūsmu, ka šis bijis visradošākais mēģinājumu periods. “Žoržam ir milzīga pieredze, no kuras mēs varējām mācīties. Interesanti bija tas, ka viņš mums ļāva saglabāt mūsu raksturīgo čigānisko skanējumu, jo, ja ieliek pārāk daudz tehnikas, pazūd čigāniskais. Saglabāt savu pieeju un vienlaikus tīri tehniski atklāt dažādas estrādes dziedāšanas nianses. Mēģinājuma procesā jutām, ka Žoržam pamatos ir stiprā estrādes dziedātāja skola. Piemēram, mēģinājuma laikā Žoržs ir tādā pašā formā, kā uzstājoties koncertā. Mums tas ir jāmācās. Solistam vienmēr ir jābūt formā.”

Koncertā jaunie solisti kopā ar Siksnu izpildīs arī piecbalsīgas čigānu romances. “Tas ir visinteresantākais, mijiedarbība no visām pusēm. Tā mēs veidojām programmu ar duetiem, trio. Arī pats Žoržs, iesaistoties projektā, vēlējās apgūt ko jaunu,” par radošo darbu teic Kaspars. Arī Ž. Siksna atzīst, ka savā raženajā mūzikas dzīvē vēl ne reizi šādā žanrā nebija dziedājis.

Kaspars neslēpj, ka pēc mēģinājumiem tagad visas dziesmas liekas vienlīdzīgi interesantas. “Dziesmas ir izvēlētas tādas, kas vairāk vai mazāk, bet skan visiem. Tādas žiglas, ātras ar līdzdziedāšanu. Domāju, ka tās ir dziesmas, kas liekus komentārus neprasa. Saprotu, ka koncerts ir koncerts, un dažs sēdēs rātni, bet es domāju, ka lielākā daļa klausītāju vismaz pie sevis dziesmas dungos,” smaidot saka Kaspars.

Koncerti 


11. X 19.00 Jēkabpils tautas namā

12. X 18.00 Mārupes kultūras namā

18. X 19.00 Cēsīs CATA kultūras namā

19. X 15.00 Liepājas Olimpiskajā centrā

24. X 18.30 Gulbenes kultūras centrā

25. X 19.00 Bauskas kultūras centrā

26. X 17.00 Saldus kultūras centrā

1. XI 19.00 Skrīveru kultūras centrā

2. XI 16.00 Rēzeknes pilsētas kultūras namā

8. XI 19.00 Jūrmalā Kauguru kultūras namā

15. XI 19.00 Talsu tautas namā

16. XI 16.00 Rīgas Latviešu biedrības namā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+