Kultūra
Mūzika

Muzikāli saulstāvji koncertzālē “Lielais dzintars”0

Publicitātes foto

Svētdien, 15. septembrī, plkst. 16 koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē XVIII Liepājas ērģeļmūzikas festivāla ietvaros uzstāsies instrumentālās mūzikas trio “Equinox” ar programmu “Saulstāvji”, kur digitālo ērģeļu, ģitāras un sitaminstrumentu izpildījumā dzirdēsim neparastu programmu, sākot ar roka un popmūzikas un beidzot ar 17. gadsimta tabulatūru jeb dziesmu grāmatu skaņdarbiem, informē rīkotāji.

“Equinox” (Jānis Pelše, Andrejs Grimms, Ivars Kalniņš) apvieno trīs atšķirīgus, kopā reti dzirdamus, taču lieliski sadzīvojošus mūzikas instrumentus – ērģeles, ģitāru un perkusijas.

Equinox jeb ekvinokcija ir laiks, kad diena un nakts ir vienāda garuma. Tā arī visi trīs instrumenti šajā sastāvā ir līdzvērtīgi, un katrs skaņdarbs šajā programmā nes vienlīdz svarīgu vēstījumu.

Liepājas ērģeļmūzikas festivāls jau vairākus gadus kādu no koncertiem organizē koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē.

Līdz šim uz pozitīvērģelēm tur izskanējuši vairāki baroka laika mūzikas koncerti, bet pirmo reizi festivālā uz elektroniskajām jeb digitālajām ērģelēm izskanēs arī laicīgā mūzika. Koncerta programmā saplūst robežas starp seno un mūsdienīgo, nopietno un izklaidējošo.

Tajā dzirdēsim Jāņa Lūsēna, Valta Pūces un mūsdienu franču komponista Žana Mišela Žāra skaņdarbus un to aranžijas, Andreja Grimma paša veidotos skaņdarbus, koncertā izskanēs arī Hardija Lediņa un britu rokgrupas “King Crimson” mūzika un septiņas dejas no kādas Viļņā atrastas 17. gadsimta tabulatūras jeb dziesmu grāmatas.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Liepājas teātrī pēdējo reizi spēlēs Džilindžera iestudēto izrādi “Platonovs un viņa sievietes”
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Izstādē “Dzintarzeme” – trīs mākslinieki par Latviju un tās vērtībām
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
2020. gada valsts budžets kultūras sektorā – 175 389 894 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
Ar budžeta deficītu stimulēs ekonomiku, nevis jostas savilkšanu?
50 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdiena būs stipri vējaina, Kurzemē gaiss jau iesilis līdz +16 grādiem
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Gobzemam piederējusi deklarācijā nenorādīta māja
11 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Atsevišķu jomu speciālistiem valsts pārvaldē maksās lielākaa algas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: VID ierodas pie emigrantiem Anglijā 2
9 stundas