×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. oktobris, 2012
Drukāt

Muzikālie pasta stāsti


pastnieki_bilde3

Pagājībā tas laiks, kad no pasta kastītes izņemot avīzes, vispirms palūkojās, vai starp tām nav paslēpusies arī kāda vēstule. Ne jau aploksne ar atgādinājumu par dažādiem rēķinu maksājumiem, bet no sirds rakstīta vēstule. Arī pasta nodaļās ikdiena kļuvusi rimtāka, mazāk preses izdevumu, ko šķirot, mazāk bandroļu sūtījumu. Daudzas pasta nodaļas ir apvienotas un slēgtas. 


 

Taču ir kāda pasta nodaļa, kurā risinās aizraujoši, pārpratumiem apvīti notikumi un, galvenais, tur visu laiku skan jestras dziesmas. Par to parūpējušies populāro šlāgergrupu “Baltie lāči” un “Apvedceļš” mūziķi, kopīgi izveidojot dzīvespriecīgu koncertprogrammu “Pasta nodaļas stāsti”, kas ceļos pa visu Latviju.

Pie šīs ieceres šūpuļa stāvējuši abu grupu līderi Andris Baltacis un Jānis Krūmiņš. Par topošo kopdarbu stāsta Andris Baltacis.

– Šlāgermūziķi ir draudzīga saime, bet “Baltos lāčus” un “Apvedceļu” vieno īpaši ciešas saites. Mēs satiekamies ne tikai muzikālos pasākumos, bet braucam arī viens pie otra ciemos uz Smilteni vai Rēzekni. Līdz šim esam kopā spēlējuši tikai ballītēs, tāpēc lēmām, ka pienācis laiks kopīgam koncertam. Spriedām, kas varētu būt saistošs skatītājiem un klausītājiem gan Vidzemē, gan Latgalē, gan visā Latvijā. Un nolēmām, ka mūsu teatrālā koncertuzveduma darbība risināsies pasta nodaļā. Agrāk pastam bija daudz nozīmīgāka loma. Cilvēki viens otram sūtīja sirsnīgas vēstules un apsveikumu kartītes, bet tagad sazināmies vien elektroniski ar e-pastu un mobilā tālruņa īsziņām. Savulaik, lai pieteiktu tālsarunu, bija jādodas uz pastu un jāgaida savienojums. Tikmēr varēja pārdomāt, ko īsti vēlies otram klausulē pavēstīt. Tagad tikai paķer mobilo un gvelž, kas uz mēles.

Amati jau ir sadalīti. Andris un Jānis iejutīsies pastnieku lomās, “Apvedceļa” mūziķis Armands Leimanis būs pasta nodaļas šefs, bet Einārs Lipskis no “Baltajiem lāčiem” atbildēs par starptautiskajiem pieslēgumiem. Koncertuzvedumā lielākoties skanēs jaunas un nedzirdētas dziesmas, kuras jau pamazām sāk atskaņot Latvijas Radio 2 un reģionālās raidstacijas.

 

– Tās būs jestras dziesmas uz viegla viļņa. Taču mēs dziedāsim arī pazīstamas un populāras melodijas no abu grupu repertuāriem. Kad man ballēs lūdz nodziedāt “Apvedceļa “Zemenes”, saku – es to nedziedāšu, tā ir Jāņa Krūmiņa dziesma. Bet šajā koncertā mēs to dziedāsim kopā. Var jau grupas darboties atsevišķi, bet, manuprāt, uzstāties kopā ir jautrāk, citādāk un mīļāk.

 

Apvienojoties rodas dubultspēks. Katrai grupai ir savi cienītāji. Piemēram, manai sievai labāk patīk “Apvedceļš”. Mani viņa pacieš kā vīru, bet kam sievai tāds “Baltais lācis”, kas katru dienu pa nerviem staigā?

Koncertuzvedums ir nosaukts par muzikālo plenēru, jo, katrreiz uzstājoties, mūziķi meklēs kādu jauninājumu.

– Vēlamies publikai brīvāk parādīt, kā mēs strādājam, kā uz vietas dzimst jaunas idejas, ļausimies eksperimentiem un domāju, ka skatītājiem tas būs interesanti. Ceru, ka muzikālajā plenērā iesaistīsies arī “Latvijas Pasts”. Un nevis kā sponsori, bet sabiedrotie un draugi. Mēģināsim uz vietas izveidot vēstuļu tirgu. Katrs koncerta laikā varēs uzrakstīt vēstuli sev, draugam, radam, valdībai vai vēstījumu pasaulei, un tas par velti tiks nosūtīts adresātam.

Patlaban vēl notiek mēģinājumi, mūziķiem pamīšus braukājot uz Rēzekni un Smilteni. Andris saka – tas nav nekāds gaisa gabals. Kopš uzbūvēts jaunais ceļš, kas ved caur Gulbeni, Smiltene Rēzeknei kļuvusi tuvāka.

 

Koncerti

12. oktobrī Cēsīs CATA kultūras namā

18. oktobrī Jelgavas kultūras namā

26. oktobrī Valmieras kultūras namā

3. novembrī Dobeles kultūras namā

9. novembrī Aizkraukles kultūras namā

22. novembrī Kuldīgas kultūras namā

13. decembrī Preiļu kultūras namā

15. decembrī Mālpils kultūras namā

25. decembrī Madonas kultūras namā

26. janvārī Gulbenes kultūras namā

1. februārī Ādažu kultūras namā

8. februārī Slampes kultūras namā

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+