×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Muzikālie vakari ar Ata Auzāna sirds dziesmām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sirsnīgi, smeldzīgi un romantiski. Par dzīvi un mīlestību “dzīvajā” skanējumā Ata Auzāna jaunajā akustiskajā koncertprogrammā “Sirds dziesmas”. Divdaļīgajā programmā iekļautas gan Ata oriģināldziesmas, gan pazīstamas pasaules klasiķu un arī latviešu dziesmas.

Šī nav pirmā Ata akustiskā koncertprogramma. Pirms pāris gadiem Atis kopā ar brāli Jāni Auzānu klausītājiem piedāvāja akustisko koncertprogrammu “Rokas spiediena attālumā…”. Tas bija pirmais mēģinājums, un Atis atzīst, ka varbūt ne viss izdevās, kā bija iecerēts. “Svarīgākais ir koncerta kopīgā atmosfēra. Varu godīgi teikt, ka šis ir pirmais koncerts, kurā es 100% jūtos savā vietā. Šī sajūta mani pārņēma jau pirmajos mēģinājumos. Sajūtas ir citādākas nekā pārējos koncertos. Citos koncertos ir līdzās vēl kāds, bet te es esmu viens ar saviem mūziķiem. Daru to, kas jādara un kas man tiešām patīk,” atzīstas Atis.

Veidojot šo programmu, Atis ir sapratis, ka svarīgākais ir būt pēc iespējas tuvāk skatītājam. Kā pats saka: “Būt vienā līmenī ar skatītāju.” Ar šiem koncertiem, kas patiesībā vairāk ir muzikālie vakari, Atis nojauc robežas starp sevi un klausītāju zālē. Viņi ir viens otram līdzās un abpusēji jūt viens otru. “Klausītāju sejās varu redzēt emocijas, kā cilvēks atveras, kad koncerts ir ieskanējies,” teic Atis.

Šī muzikālā vakara programma veidota divās daļās. Pirmajā Atis klausītājiem piedāvā savas dziesmas. Tā teikt: iesilda sevi un klausītāju. Otrā vakara daļa gan Atim, gan apmeklētājiem ir patīkamiem pārsteigumiem pilna. “Pirmajā daļā es un publika sagatavojamies koncerta otrajai daļai. Nekad nevar zināt, cik gara tā būs. Es jau varu plānot, ka tā būs stundu, bet es nekad neatteikšu un izpildīšu visas dziesmas, ko klausītājs palūgs. Cilvēks pasaka paldies par izskanējušo dziesmu un tad pasūta savu dziesmu. Ar pasūtījumiem līdz šim esam diezgan labi tikuši galā,” smaidot teic Atis. Kad vaicāju Atim, cik bieza ir viņa dziesmu vārdu klade, lai varētu izpildīt klausītāju vēlmes, Atis smejoties atzīstas: “Man nav biezas klades klasiskā izpratnē. Tagad tehnoloģijas ir gājušas tik tālu, ka es ļoti ātri ar pirkstu veiklību visus dziesmu vārdus atrodu savā planšetē. Cilvēks ieminas par dziesmu, un es pēc pāris sekundēm to jau sāku spēlēt.” Lai arī skanējuši tikai pāris koncerti, Atis jau ir ievērojis, kuras klausītāju vidū pieprasītākās dziesmas. “Vienmēr koncertos skan “Vijolnieks”. Patiesībā tā jau tagad ir iekļauta manā repertuārā. Tāpat nav neviena koncerta, kurā neskanētu “Liepas satumst”. Interesanti maniem mūziķiem gāja ar manas puses dziesmu “Lobs bej puika myusu Jezups”. Man pašam šī dziesma ir labi zināma. Tā ir sarežģīta, ar lauztu ritmu, bet mēs lieliski ar to tikām galā,” smaidot nosaka Atis.

Koncertos Atis nav uz skatuves viens. Pie klavierēm ir Jānis Lemežis, perkusijas spēlē Nelli Bubujanca. Viņš jau ilgu laiku sadarbojas ar šo radošo komandu. Kā pats saka: “Uz skatuves jābūt kopā ar labākajiem mūziķiem, un man tādi ir.” Lai arī tie ir akustiskie koncerti, Atis atzīstas, ka viņš nedēļā tādus var nospēlēt vairākus. “Svarīgākais, ka ir improvizācija un nav radošo robežu. Koncertos ir liels garīgais pacēlums. Abpusēja enerģijas apmaiņa. Es dodu, no manis ņem, un tā mēs abpusēji cits citu uzlādējam.”

Koncerta pirmajā daļā skan Ata dziesmas, kad vaicāju par albumu, Atis nopūšas: “Man ir kā kurpniekam ar kurpēm. Visu laiku nav iznācis laika ilgstošam studijas darbam, lai ierakstītu un apkopotu savas dziesmas. Protams, manas dziesmas un dziesmu aranžijas skan radio, bet tāds liels, pamatīgs darbs studijā vēl ir priekšā. Man ir svarīgi turēt to līmeni, ko esmu jau sasniedzis. Esmu atradis pats sevi un nevēlos nolaist to latiņu zemāk.”

 

Varbūt noder!!

22. I 19.00 Ķekavā, Doles Tautas nams

31. I 15.00 Mazsalacas novada Kultūras centrā

13. II 19.00 Krustpils kultūras namā

8. III 15.00 Ropažu kultūras centrā

12. III 15.00 Aizputes kultūras namā

Biļetes “Biļešu paradīzes kasēs” www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5.00 – 18.00

Mazsalacā, Aizputē un Ropažos biļetes kultūras nama kasēs. Sīkāka informācija un kolektīvās rezervācijas pa tālr. 29264864 vai rakstot uz e-pastu: ingmars@vigners.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+