Apbrīno

Muzikāls ceļojums ar “Sus Dungo” 16

Publicitātes foto

Bauskas pils muzejā 9. septembrī uzstāsies jauno un talantīgo meiteņu grupa “Sus Dungo”. Meitenes sniegs muzikālu ceļojumu, kurā klausītāji dzirdēs gan pirmā albuma “Rasā pēdas”, gan otrā albuma “Down The River” dziesmas un pavisam jaunus skaņdarbus.

“Sus Dungo” ir sešas jaunas dāmas ar plašu instrumentu klāstu, ieskaitot akordeonu un flautu, atstāj neizdzēšamu iespaidu un sajūtīgu skatuves tēlu – svaiga elpa mūzikā, jaunības, patiesas brīvības un improvizācijas pildīta. Nemainīgi siltā atmosfēra mijas ar patiesu uzstāšanos un oriģinālu mūziku. Viņas tiek dēvētas par “indie popa fejām” un “dūdiņroka pārstāvēm”. Dalībnieces spēlē plašu instrumentu klāstu – akustisko un elektrisko ģitāru, bandžo, bungas, perkusijas, basģitāru, havajiešu ģitāru, flautu, ksilofonu (metālfonu), akordeonu. Meitenes satikušās nejauši ar vēlmi dalīties ar savām mūzikas sajūtām, kas nozīmē – sešas dažādas sajūtas savītas vienā kopumā.

2011. gada nogalē “Sus Dungo” svinēja draudzību ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”, dāvinot klausītājiem svētkos “Balli”, dziesmu ar I. Ziedoņa vārdiem un akordeonistes Lienes Dravnieces (“Sus Dungo”) mūziku, bet 2012. gada vasarā grupa izdeva savu pirmo studijas ierakstu, minialbumu “Rasā pēdas”, kas saņēmis vairākus atzinīgus vērtējumus no Latvijas mūzikas kritiķiem un sirsnīgu atbalstu no klausītājiem. Pirmajā mini albumā meitenes parādīja gan mieru un daili, gan

neviltotu prieku un muzikālas gaumes izjūtu. Šī meiteņu radītā mūzika ir kā atgādinājums tam, ka maigumam mūsu dzīvē vajadzētu būt ierādītai gana plašai vietai. Ikviens, kas dzird meitenes spēlējam, var tikai pabrīnīties, kā tik iespaidīgs folkorķestris spēj nepārkāpt klusās un harmoniskās noskaņu mūzikas robežu.

Īpašām meitenēm ir īpašs grupas nosaukums. Tas radies ļoti dabiski un harmoniski. “Sus” ir grupas dalībnieces Diānas pirmās ģitāras vārds un nu viņas pašas mīļvārdiņš. Un “Dungo” ir viens no skaistajiem veidiem, kā izpaust mūziku – dungojot. “Es vienmēr esmu bijusi aizkustināta par šādu skaņas izpaušanas veidu, kas iziet cauri visam ķermenim. Šādas skaņas iespējams dzirdēt zem ūdens, un dungošana ir viena no zīmēm, kas liecina, ka cilvēks ir laimīgs un spēj justies brīvi,” stāsta Diāna Sus.

Labu laikapstākļu gadījumā plānots romantisks brīvdabas koncerts Bauskas pilsdrupu daļā. Ņemiet līdzi pledu vai segu, uz kā sēdēt. Ja laiks nelutinās, koncerts skanēs Bauskas pils Ceremoniju zālē.

9. IX 19.00 Bauskas pils muzejā

Biļetes Bauskas pils muzeja kasē – EUR 7 un “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv – EUR 8.


LA.lv