×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Muzikāls ceļojums pāri robežām kopā ar “Latvian Voices”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. augustā Daugavpils teātrī pasākumu sērijā “Muzikālais augusts Daugavpilī” ietvaros ciemosies vokālā grupa “Latvian Voices” – koncertā izskanēs grupas jaunākā koncertprogramma “Pāri robežām”. Tajā grupas dziedātājas izdzied repertuāru no latviešu tautasdziesmu apdarēm līdz pat popmūzikai.

“Latvian Voices” ir vokālā grupa, kuras dalībnieces aranžē latviešu tautasdziesmu melodijas un komponē oriģinālmūziku īpaši savām balsīm a cappella dažādos raksturos un stilos, savienojot klasikas, etno un pasaules mūzikas intonācijas. “Latvian Voices” radošajā kontā jau ir balva “Zelta Mikrofons 2014” par labāko vokālās un kora mūzikas albumu – klausāmgrāmatu “Sounds of Latvian Nature”, tāpat arī viņas uzvarējušas “Pasaules koru olimpiādē 2012” Sinsinati (ASV). “Latvian Voices” ir arī Leipcigas a cappella konkursa uzvarētājas, viņas ir arī Grācas konkursa “Vocal Total” laureātes un Skatītāju simpātiju balvas ieguvējas. Pērn “Latvian Voices” kļuva arī par Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīgas muzikālajām vēstnesēm.

Nu Laura Jēkabsone, Andra Blumberga, Karīna Kaminska, Nora Vītiņa, Zane Stafecka, Laura Leontjeva un Elīna Šmukste radījušas jaunu programmu “Pāri robežām”, kurā iecerēts paplašināt repertuāra stilistiskās, ģeogrāfiskās un tehniskās robežas. No latviešu tautasdziesmas, ko vokālā grupa izjūt kā savu aicinājumu, ar jauno programmu tiks sperti soļi pretī popmūzikai. Koncerts būs spēle ar a capella žanra iespējām, izmantojot mutesbungas, ķermeņa perkusiju un citus interesantus muzikālos risinājumus.

Lielāko daļu koncertprogrammas veido grupas dalībnieču oriģinālmūzika svaigās un dzīvespriecīgās krāsās. Mūzika tapusi ar labi zināmajiem latviešu dzejnieku dzejoļiem – Aspazijas “Mēness starus stīgo” un Imanta Ziedoņa “Viegli”. Līdzās oriģināldziesmām tiks izpildīta arī populārās mūzikas klasika, piemēram, “The Beatles” “Strawberry Fields” un Alanis Morissette “Thank U”.

Koncertprogramma tapusi, grupai sadarbojoties ar vairākiem mūziķiem – komponistu un sitaminstrumentu mūziķi Rihardu Zaļupi, diriģentu un dziedātāju Jāni Ozolu, dziedātājām un vokālajām pedagoģēm Anniju Zahovsku un Anniju Putniņu, kā arī komponistu un aranžētāju Edgaru Beļicki.

Koncerts “Pāri robežām” norisināsies Daugavpils teātrī augusta koncertu sērijas ietvaros. Šajā vakarā uz skatuves kāps arī Krievijas grupa “Torba na Kruče”, kuras pirmsākumi meklējami 1998. gadā, kad mūzikas klubā “Moloko” Sanktpēterburgā notika grupas debija. Mūzikas autors un galvenais solists ir Makss Ivanovs, kuram ir skaista, spēcīga un lidojoša balss, iecienīta mūsdienu krievu rokmūzikā. Dziesmu poētiskie teksti ir filozofiskas jēgas un gaišu domu piesātināti. Dziesmu sfēriskais izpildījuma veids notur klausītājus “vienā elpas vilcienā”. “Torba na Kruče” nosaukums radies no kādreizējās solista Maksa aizraušanās ar Dž. R. R. Tolkīna grāmatām. Torba na Kruče ir Māja uz Kalna, kur dzīvo pasaku varoņi hobiti, kuriem ir būtiska nozīme labā uzvarai pār ļauno – līdzīgi kā tas ir arī grupas dziesmās.

VARBŪT NODER!!

Koncerts 20. VIII 17.30 Daugavpils teātrī

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, Daugavpils teātra kasē

Cena: EUR 2

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+