×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Mūzikas akadēmija atklās sezonu ar pirmatskaņojumiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Oktobra sākumā – 4. un 5. oktobrī – ar unikāliem latviešu komponistu darbu pirmatskaņojumiem un diriģentu Aināru Rubiķi pie diriģenta pults Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris atklās jauno koncertsezonu, vēsta JVLMA.

Sestdien, 4. oktobrī plkst. 19 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un svētdien, 5. oktobrī plkst. 18 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē izcilā latviešu diriģenta, JVLMA absolventa, Aināra Rubiķa vadībā izskanēs unikāla, pasaules latviešu komponistu darbu programma, lielākoties līdz šim Latvijā nedzirdētu darbu.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ievērojamās latviešu vijolnieces Lauras Zariņas interpretācijā savu pirmatskaņojumu Latvijā beidzot piedzīvos ārkārtīgi virtuozais, taču arī dzīvas un atjautīgi izteiktas muzikālas domas apgarotais Jāņa Kalniņa Vijoļkoncerts, kura partitūru pēc 50 pazušanas un nebūtībā pavadītiem gadiem īpaši šiem koncertiem restaurējis Juris Ķeniņš.

Koncertos skanēs arī prestižās Emmy balvas laureātes Lolitas Ritmanes īpaši šiem koncertiem radītais jaundarbs “Uvertīra gaismai”, Bruno Skultes pretstatu bagātais simfoniskais skerco “Nerrs”, Imanta Ramiņa dziļi personisku domu un atmiņu par Latviju inspirētā simfoniskā poēma “Odiseja” un Tālivalža Ķeniņa savulaik par godu dziesmu svētku simtgadei sacerētā divdaļīgā Ceturtā simfonija.

Abi koncerti ievadīs PBLA Kultūras fonda II konferenci “Latvija ārpus Latvijas” kas notiks 6. un 7. oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās.

Koncerta solistes, vijolnieces Lauras Zariņas muzikalitātes augstāko kvalitāti un mirdzoši skaisto toni atzinusi gan publika, gan kritiķi, aprakstot viņas spēli kā smalku, bet piepildītu ar raksturu. Saņēmusi daudzkārtējas balvas nacionālos un starptautiskos konkursos, nesenā pagātnē saņemot Aloiza Kotmana klasiski dziedošās vijoļspēles balvu, pagodinājumu kā gada kamermūziķe Vācijā (Villa Musica), kā arī balvu par izcilu Šūberta mūzikas interpretāciju starptautiskajā vijolnieku konkursā Premio Rodolfo Lipizer Itālijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+