×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Mūzikas akadēmijā pulcēsies pūtēji

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamnedēļ, 29. un 30. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notiks VI Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalīsies 37 pūtēju orķestri, vēsta rīkotāji – Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

“Mēs sakām – marts ir pūtēju orķestru mēnesis, šajā brīdī domājot ne tikai par to, ka konkurss tradicionāli notiek martā. Izcilajam pūtēju orķestru Maestro – diriģentam, komponistam, pedagogam Gunāram Ordelovskim 28. martā tiktu svinēta 87. dzimšanas diena. Konkurss ir arī sveiciens Maestro jubilejā,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru nozares eksperte Astrīda Ķēniņa.

“Lai Jūs vada apziņa, ka rezultāts ir atkarīgs ne tikai no kopējās kvalitātes un vizuālā snieguma, bet arī no katra individuālās meistarības, kuru stimulējam katrā skatē un konkursā… Aplieciniet savas radošās iespējas, ticiet sev!” Latvijas pūtējus Maestro Gunārs Ordelovskis mudināja tālajā, 1987. gadā.

Sestdien, 29. martā, no plkst. 10.00 konkursā muzicēs III grūtības pakāpes orķestri: Intermezzo, Bauska, Zelmeri Pro, Dobele, Krustpils, Ugāle, Signāls, Cēsis, Tālavas taurētājs, Tukums, Lemisele, Skaistkalne, kā arī Gulbenes mūzikas skolas, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas, Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Gulbenes kultūras centra, Strenču un Inčukalna novada pūtēju orķestri.

Svētdien, 30. martā, plkst. 10.00 konkursa programmu spēlēs V un IV grūtības pakāpes orķestri: Birzgale, Salaspils, Pociems, Kazdanga, Lejasciems, kā arī Siguldas pagasta un Baltinavas novada pūtēju orķestri. Pirmoreiz konkursā piedalīsies Dikļu pūtēju orķestris un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas jaunāko klašu orķestris.

No plkst. 13.30 muzicēs II grūtības pakāpes pūtēju orķestri “Balvi”, “Saldus”, “Horizonts”, Talsu un Naujenes pūtēju orķestri. Konkursu noslēgs I – visaugstākās grūtības pakāpes orķestri “Zelmeri”, “Fanfara”, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris un Latvijas Universitātes pūtēju orķestris.

Konkursu vērtēs starptautiska žūrija: Sami Rūsuvuari (Somija), Egidijus Mikņus (Lietuva) un Guntis Kumačevs (Latvija). Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+