×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas katedra rīkos laikmetīgās dejas vakaru

balets15

Ieskandinot 40 gadu jubilejas sezonu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Horeogrāfijas katedra 19. septembrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē izrādīs trīs laikmetīgās dejas viencēlienus trīs horeogrāfu – dažādu laikmetīgās dejas skolu pārstāvju – iestudējumos.

Laikmetīgās dejas vakarā, kas sāksies plkst.19, Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas katedras studenti un absolventi izdejos beļģu horeogrāfa Krisa de Feitera izrādi, amerikāņu horeogrāfes Džūlijas Brodi izrādi un mūsu pašu jaunās horeogrāfes Egijas Abarovičas darbu “Vērtību apziņa”, informēja JVLMA rektorāta palīdze Līva Matuzele.

Beļģu laikmetīgās dejas skola, kuru projektā pārstāv Feiters, ieņem vienu no vadošajām vietām horeogrāfijas mākslā gan Eiropā, gan arī pasaulē. ASV laikmetīgās dejas skolai, kas projektā pārstāvēta ar Brodi izrādi, ir raksturīga cieša saikne ar modernās dejas tradīcijām, kas veido savdabīgu skatījumu uz laikmetīgās horeogrāfijas principiem un nosaka modernās/laikmetīgās dejas žanrisko robežu izzušanu. Lai iepazīstinātu Latvijas publiku ar jauno horeogrāfu veikumu, veidojot laikmetīgās dejas vakara koncepciju, programmā tika iekļauts arī JVLMA maģistrantes Abarovičas darbs – saturīga, uztverama un ļoti dejiska izrāde.

Jaunās horeogrāfes Abarovičas darbu “Vērtību apziņa” diplomdarbu vērtēšanas komisija vienprātīgi atzina par 2016.gada absolventu labāko darbu.

Biļetes uz laikmetīgās dejas vakaru iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties “Biļešu paradīzē”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+