×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Mūzikas Bābele ar sārto Martini

sartomartini

Viņu uzdevums ir atsaukt atmiņā romantiku un skaistumu, un tas viņiem patiesi izdodas – pasaulslavenā grupa “Pink Martini” iemieso elpu aizraujošu muzikālo ceļojumu caur daudzām pasaules pilsētām, sākot ar divdesmitajiem gadiem un beidzot ar mūsdienām. 17. maijā Lielajā ģildē par mazo orķestri dēvētā pasaulslavenā apvienība sniegs savu pirmo koncertu Baltijā.

 

Pirms 17 gadiem dzimtajā Portlendā, Oregonas štatā, tagadējais “Pink Martini” līderis Tomass Lauderdeils darbojās politikā ar domu, ka kādu dienu viņš varētu virzīt savu kandidatūru mēra amatam. Tāpat kā citi topošie politiķi, viņš apmeklēja visus pasākumus, kuros tika vākta nauda vēlēšanu kampaņu rīkošanai, taču ar vilšanos konstatēja, ka mūzika šajos pasākumos bija garlaicīga, skaļa un sveša. Tālab 1994. gadā nodibināja “mazo orķestri” – “Pink Martini”, lai spēlētu skaistāku mūziku, kas uzrunātu cilvēkus pasākumos, kuros runa ir par civiltiesībām, pieejamiem mājokļiem, apkārtējo vidi, bibliotēkām, publisko pārraidi, izglītību un parkiem.

Čainu Forbsu, vadošo “Pink Martini” vokālisti, Lauderdeils satika Hārvarda universitātē. Viņš studēja vēsturi un literatūru, bet viņa – angļu literatūru un glezniecību. Patiesībā viņi īsti nemācījās, bet sanāca kopā un vēlajās vakara stundās ielavījās koledžas kopējā istabā, lai dziedātu Pučīni un Verdi ārijas, bet dažreiz – Barbaras Streizandes kaverversijas.

Pašlaik “Pink Martini” sastāvā ir divpadsmit mūziķi – divi perkusionisti, kuri daudz laika pavada Brazīlijā, viens perkusionists, kas izaudzis Peru, vāciski runājošais bazūnists, kas apguva spēlēšanas mākslu Čikāgas simfoniskajā orķestrī un kuram patīk Mailss Deiviss. Orķestrī ir arī afroamerikāņu dziedātājs, kas studējis franču un itāļu valodu un dzied 14 dažādās valodās, ka arī čellists, kurš runā mandarīnu valodā, – šīs daudzveidības dēļ arī muzikālās idejas ir bezgalīgas.

 

“Acīmredzot tādēļ, ka ikviens no mums ir piedalījies dziesmu rakstīšanā vai apstrādē, mūsu repertuārs ir tik daudzveidīgs. Vienā brīdī jūs jūtaties, it kā atrastos sambas parādē Riodežaneiro, un nākamajā jūs jau esat 30. gadu mūzikas hallē Francijā vai palaco Neapolē. Tas nedaudz līdzinās muzikālajai ceļojumu filmai par dažādām pasaules pilsētām,”

 

tā savu muzikālo lolojumu raksturo pats Lauderdeils.

“Par eksotikas un nostalģijas sajaukumu dēvētā grupa ar savu daudzvalodīgo repertuāru uzstājas koncertos, muzicē kopā ar simfoniskajiem orķestriem. “Pink Martini” Eiropas debija notika Kannu filmu festivālā 1997. gadā. Kopš tā laika grupa turpināja uzstāties ar vairāk nekā 27 orķestriem visā pasaulē, un grūti būs atrast kādu prestižu koncertzāli, kur vēl nebūtu muzicējis slavenais “mazais orķestris”.

 

Koncerta sākums – 20.00

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+