×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. decembris, 2015
Drukāt

“Kultūrzīmju” izvēle: Mūzikas dzīves jaunais vilnis Dzintaros

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē rīt sāksies pirmais Jūrmalas Ziemassvētku festivāls ar desmit koncertu programmu, ko grūti novērtēt citādi kā izcili pievilcīgu ēsmu mūzikas gardēžiem. Ieteikumā vērts ieklausīties ģimenēm, jo izstrādāts arī īpašs piedāvājums bērniem.

Jau rītvakar festivālu ieskandinās prominenti mākslinieki no ASV – Losandželosas ģitāristu kvartets, kurā šobrīd sadarbojas četri harismātiski kungi – Džons Dīrmens, Metjū Greifs, Viljams Kanengisers un Skots Tenants. Programmā skanēs kā kaislīgi latino, tā šarmanti liegi franču šansona ritmi, kā arī spilgtākās kompozīcijas no viņu ar “Grammy” apbalvotā albuma ”Guitar heroes” un krāsainā baleta svīta no Pētera Čaikovska ”Riekstkoža”. Sestdien, 19. decembrī, izsmalcinātu garīgu pieredzi koncertā “Nakts lūgšana” līdz ar Arvo Perta un Valentīna Silvestrova sirds mūziku sniegs Latvijas Radio koris. Abus izcilos komponistus vieno līdzīga garīga dimensija un klusuma valdzinājums. Būs arī iespēja dzirdēt daļu no tikko iznākušā Radio kora CD, kas veltīts Valentīna Silvestrova mūzikai. Svētdien, 20. decembrī, plkst. 12, Ziemassvētku koncertā visai ģimenei aģents 007 (Ralfs Eilands) iepazīs pūtēju orķestri, sadraudzēsies ar kādu čellistu (Valters Pūce) un liks lietā savas spējas atdarināt citus cilvēkus. Koncertā piedalīsies NBS štāba orķestris, diriģents Guntis Kumačevs un citi. Programmā – arī grupas “Led Zeppelin” mūzika. Savukārt šajā pašā dienā plkst. 17 Dzintaros būs iespēja baudīt izcilā latviešu kontrabasista Gunāra Upatnieka uzstāšanos uzvedumā “Kontrabasa koncertstāsts”, kurā piedalīsies arī atzītā latviešu pianiste Agnese Egliņa, bet Patrika Zīskinda monologa “Kontrabass” fragmentus lasīs Valmieras teātra aktieris Mārtiņš Meiers. Otrdien, 22. decembrī, Dzintaros ar Johana Sebastiana Baha klavierkoncertu re minorā viesosies Latvijas Radio bigbends un šarmantā akordeoniste Ksenija Sidorova. Bet Ziemassvētku dienas vakarā, 25. decembrī, koncertā “Mazā nakts mūzika” uz skatuves kāps Raimonda Ozola stīgu kvartets un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā. Programmā – Mocarta burvīgās “Noktirnes”, arī vitālā un sirsnīgā Valta Pūces mūzika. Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, uzstājoties Latvijas Radio bigbendam un “Sinfonietta Rīga” stīgu grupai, Dzintaros skanēs Raimonda Paula un Gijas Kančeli kino mūzika. Pie klavierēm pats Maestro Raimonds Pauls! Bet svētdien, 27. decembrī, koncertā “Eņģeļu balsis” koncertā ar eņģeliskām skaņām priecēs neparasts kolektīvs no Igaunijas – 2003. gadā dibinātais zvanu ansamblis “Arsis”. Divpadsmit jaunie talantīgie mūziķi jau uzstājušies pasaules prestižākajās koncertzālēs. Programmā – Hendelis, Grīgs, Šūberts, Čaikovskis, Sibeliuss.

Ikvienam interesentam no 16. līdz 20. decembrim pie Dzintaru koncertzāles būs arī iespēja priecāties par režisora Roberta Rubīna veidoto “Gaismas toņu mistēriju” – 3D animētu video stāstu par Jūrmalu un Dzintaru koncertzāli ceļojumā cauri laikiem.

“Kultūrzīmju” TOP 3

“Latvijas Radio bigbends un Ksenija Sidorova” 22. decembrī plkst. 19.30

“Mazā nakts mūzika” 25. decembrī plkst. 19.30

“Pareizticīgo Ziemassvētki” 7. janvārī plkst. 19.30

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+