Pasaulē
Eiropa

Mūzikas grupas Kemnicā rīko koncertu pret rasismu un ksenofobiju4


Kemnica Vācijā, 03.09.2018.
Kemnica Vācijā, 03.09.2018.
Foto – LETA/REUTER

Vairākas populāras Vācijas mūzikas grupas pirmdien koncertēs Kemnicā, šādi parādot, ka iestājas pret rasismu un ksenofobiju.

Koncertā, kas sāksies plkst.18 pēc Latvijas laika, piedalīsies tādas grupas kā “Toten Hosen”, “Kraftklub” un “Feine Sahne Fischfile”, paziņojuši organizatori.

Kemnicā, Vācijas austrumos, pēdējās dienās notikušas vairākas labējo organizāciju rīkotas demonstrācijas un kreiso spēku kontrprotesti. To gaitā dažkārt pieredzēti vardarbīgi incidenti.

Nekārtības sākās, izplatoties ziņām, ka 26.augustā nogalināts 35 gadus vecs Vācijas pilsonis, bet aizdomās par slepkavību tiek turēts 23 gadus vecs sīrietis un 22 gadus vecs irākietis. Abi aizdomās turētie apcietināti.

Sestdien demonstrācijās Kemnicā piedalījās aptuveni 11 000 cilvēku, ziņoja policija. Aptuveni 8000 demonstrantu pārstāvēja labējo partiju “Alternatīva Vācijai” (AfD), kustību “Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju” (PEGIDA) un vietējo labējo organizāciju “Pro Chemnitz”. Bet aptuveni 3000 cilvēku piedalījās kontrprotestos.

Demonstrāciju laikā tika pastrādāti vismaz 37 likumpārkāpumi, tai skaitā īpašuma bojāšana, miesas bojājumu nodarīšana, pretošanās aizturēšanai un aizliegtu organizāciju simbolikas izmantošana.

Saistītie raksti

Vācijas valdība pirmdien nosodījusi galēji labējo organizāciju rīkotās demonstrācijas Kemnicā, norādot, ka tā nav sērošana par šajā pilsētā nogalināto cilvēku.

Vācijas valdības preses pārstāvis Štefens Zeiberts paziņoja, ka “šie gājieni, ko rīko labējā spārna ekstrēmisti, kas gatavi uz vardarbību, un neonacisti, nav nekādi saistīti ar sērām par cilvēku vai bažām par pilsētas kopienu”. Šādas demonstrācijas nepauž sēras, bet naidu pret ārzemniekiem, politiķiem, policiju un brīvo presi, sacīja Zeiberts.

LA.lv